Projekt Sev.en Energy for Bikers je už nyní největší sítí cyklonabíječek soukromého investora v Česku

Cyklistická sezóna je i díky téměř letnímu počasí v plném proudu a pro ty, kdo propadli kouzlu elektrokol, je severozápad České republiky ideální destinací. Přes 240 kilometrů dlouhá Krušnohorská magistrála nabízí nádhernou přírodu s atraktivními výhledy. Díky projektu Sev.en Energy for Bikers se po ní navíc mohou cyklisté na elektrokolech projet stejně komfortně jako třeba v Rakousku či Švýcarsku. V loňském roce totiž byla podél celé magistrály dokončena síť nabíječek, která vznikala více než dva roky. Kromě nově instalovaných stanic byla navíc modernizována i část těch už fungujících. Několik nových nabíječek bylo umístěno také v dalších regionech. Aktuálně je jich v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Pardubickém kraji už více než osmdesát.

Nabíjecí stanice jsou kompatibilní s naprostou většinou využívaných rozhraní. V praxi tak stačí mít jen elektrokolo – propojovací kabely cyklistům zapůjčí obsluha nabíjecí stanice. Stoprocentní kompatibilitu pak zajišťují také dvě klasické 230V zásuvky, k těm však cyklista musí použít vlastní nabíječku. Přehled podporovaných typů elektrokol najdete na stránkách projektu 74b.cz.

Projekt Sev.en Energy for Bikers je už nyní největší sítí cyklonabíječek soukromého investora v Česku. S expanzí nicméně nehodlá brzdit. Plány pro letošek jsou ambiciózní: rozšířit infrastrukturu i na Stezku železné opony a na Šumavu a dát tak e-bikerům možnost vyrazit bez nutnosti balit těžké přenosné nabíječky a kabely.

I v těchto nových destinacích budou stanice vznikat v blízkosti hotelů, restaurací nebo informačních center. Celkem by projekt Sev.en Energy for Bikers měl nabídnout možnost nabít kola už na 125 místech.

Zjistit, kde která nabíječka je, je přitom velmi snadné. Interaktivní mapa na webových stránkách 74b.cz navíc zobrazí, která z míst jsou zrovna otevřená, což usnadní i plánování výletů. Aktuální informace pak najdete nejen na webových stránkách, ale i na sociálních sítích na facebookovéminstagramovém profilu Nabíjíme elektrokola.