Hledáte nezapomenutelný zážitek? Okruh Ománem může být ta správná volba

„Pro naše klienty jsme připravili okruh Ománem, aby z této úchvatné země měli možnost vidět co nejvíce.“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Mapa

Okruh trvá osm dní a pro co nejlepší zážitek je vymyšlen tak, že přiletíte na letiště do hlavního města Maskat, ale zpět do České republiky odletíte z letiště v populární Salále. A co vše tedy na své cestě uvidíte?

Po příletu do Ománu se projedete historickými čtvrtěmi Maskatu až k jeho dominantě - velké mešitě Sultan Qaboos – náboženskému centru a jednomu z nejpozoruhodnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově, zastavíte se u slavné Royal Opera House, která patří k nejpřestižnějším institucím v zemi. Prozkoumáte nejkrásnější čtvrť Muscatu – Muttrah a navštívíte jednu z místních arabských tržnic – souk, kde se projdete mezi barevnými stánky s bohatou nabídkou ovoce a zeleniny, koření, šperků, parfémů a neodmyslitelných orientálních koberečků a koberců.

Muscat

V průběhu dalších dnů se vydáte do měst Súr a Nazvá, zastavíte se u pobřeží Indického oceánu na místě zvaném Bimmah Sinkhole, což je krasová propast, do které se vlévá oceán a vytváří spektakulární vizuální efekty. Další zastávkou bude Wadi Ash Shab – ústí řeky tekoucí v hluboké rokli a odtud se pouští vydáte až k Birkat al-Mauzu, typické ománské vesnici, jejíž stará část je postavena z hliněných domů a palmových listů. Dále se zastavíte u pevnosti Bahla, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Před odletem do Salály se ještě vydáte do pevnosti v Džabrínu, kde budete moci obdivovat nádherné dekorace a přehlídku inovativních technologií sedmnáctého století. Prozkoumáte také hornatou oblast Nazvá se známou pevností a dalšími historickými památkami, například horskou vesnicí Misfat al-Abrieen jejíž tradiční domy jsou vystavěné na strmých svazích uprostřed fantastické krajiny pohoří Hadžar.

V Salále pak strávíte dva odpočinkové dny v hotelu Wyndham Garden Mirbat 5* s nádhernou písčitou pláží obklopenou působivými skalisky.

Hotel Wyndham Garden Mirbat 5*

Užijete si odpočinek i zábavu a nasbíráte úžasné orientální zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Kombinace poznání, nakupování a relaxu na pláži dělá tento okruh ideálním pro každého, kdo je alespoň trochu fyzicky zdatný a kdo si chce naplno užít orientálního kouzla Ománu.