Objevte dávná tajemství egyptské civilizace

„U poznávacího zájezdu Plavba po Nilu si můžete vybrat cestu osmidenní mezi Luxorem a Asuánem, nebo dokonce 15ti denní se zastávkou a nocí strávenou v Káhiře.“ doplňuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

V rámci tohoto zájezdu navštívíte Údolí králů, města Luxor, Edfu, Asuán a mnoho dalších zajímavých míst. Doprovod vám bude dělat česky mluvící průvodce, od kterého se dozvíte veškeré informace, včetně dávných příběhů a pověstí, které se k těmto starobylým místům váží. Jak už název poznávacího zájezdu napovídá, strávíte několik dní a nocí na lodi, ovšem ne jen tak ledajaké, ale na luxusní 5* výletní lodi, která si kvalitou služeb nijak nezadá s těmi nejlepšími hotely na souši. Pokud dosud nemáte zkušenosti s tímto typem ubytování, budete velmi příjemně překvapeni. Loď bývá zpravidla čtyřpatrová, a jakmile do ní vejdete, budete si připadat téměř jako v klasickém komfortním hotelu. Najdete zde recepci, pohodlné kajuty s koupelnou, velkou restauraci a společenskou místnost s barem. Na horní palubě jsou lehátka na opalování, bazén a další bar, kde si můžete vychutnat studené pivo nebo jiné osvěžující alko či nealko drinky, a zároveň se kochat pohledem na ubíhající okolní krajinu.

Celou plavbou vás bude provázet česky hovořící průvodce, který vám přiblíží historii jednotlivých míst a pomocí příběhů a legend vás přenese do dob faraonů. Výběr směru plavby, výchozí destinace, zda navštívíte i Káhiru, nebo začnete v Luxoru či Asuánu, je jen na vás.