Hotovost se v dnešní době nenosí. I mezi podnikateli je na ústupu

Překvapující proto je, že řada drobných podnikatelů a živnostníků stále nevyužívá platební terminál, i když by platbu kartou valná většina zákazníků ocenila. Řada podnikatelů si totiž myslí, že terminál nemůžou využívat, když nemají stálé prodejní místo nebo připojení k elektřině. To ale díky Raiffeisenbank není pravda.

Součástí digitálního řešení pro drobné podnikatele od Raiffeisenbank je možnost vytvořit si platební terminál přímo v mobilním telefonu a snadno tak přijímat bezhotovostní platby kdykoli a kdekoli. Jedinou podmínkou je mobilní telefon s operačním systémem Android.

“Díky terminálu v mobilu mohou podnikatelé oslovit nové zákaznické segmenty a rozšířit tak své portfolio klientů. S platebním terminálem od Raiffeisenbank je navíc nečekají žádné pořizovací ani měsíční pravidelné poplatky a terminál mají skrz mobilní aplikaci neustále při ruce, ať už se nacházejí kdekoliv,” říká Martin Vakoč, ředitel segmentu malých a středních firem Raiffeisenbank. 

Výhod digitálního účtu pro drobné podnikatele od Raiffeisenbank je ale mnohem víc. Samozřejmostí je možnost otevřít si ho online a přes internetové bankovnictví jde jednoduše taky podat žádost o podnikatelský úvěr. Podnikatelé taky oceňují to, že vedení účtu je zcela zdarma a bez skrytých poplatků.

„Řada zejména drobných podnikatelů využívá běžné osobní účty s představou, že podnikatelské účty jsou zbytečně drahé. To ale není pravda. V Raiffeisenbank je vedení účtu pro podnikatele skutečně bezplatné, bez dalších skrytých poplatků nebo složitých podmínek. Navíc oproti běžnému účtu mají podnikatelé možnost si zřídit další služby, které běžné účty nenabízejí, jako je třeba možnost jednoduchého propojení s účetními systémy pomocí API. Podnikatelské účty zároveň umožňují mít pod jedním číslem účtu až 19 měn,“ doplňuje Jiří Zeman, segmentový manažer Raiffeisenbank.

Podnikatelský účet od Raiffeisenbank tak drobným podnikatelům a živnostníkům přináší všechny výhody digitálního bankovnictví v jednom přehledném řešení. Cílem je poskytnout podnikatelům spolehlivý nástroj, který jim ušetří čas. Ten pak budou moci věnovat své rodině, koníčkům nebo přátelům. 

Publikováno na: