Jaký je podle manželů Malinových nejlepší partner na cestě podnikáním?

Na své podnikatelské cestě spoléhají na digitální bankovnictví od Raiffeisenbank. „Jednoduchost, dlouhodobá spolehlivost a funkční řešení jsou pro náš byznys velice důležité a odráží se v podstatě ve všem, co děláme. Tyto hodnoty byly pro nás důležité i při výběru vhodného finančního partnera,“ vysvětluje zakladatel a designer E-CAFE BIKE Jan Malina, proč před lety zvolili podnikatelský účet od Raiffeisenbank a nikdy nelitovali.

Digitální řešení od Raiffeisenbank nabízí vše, co může podnikatel potřebovat. Založení účtu jednoduše online, jeho vedení zdarma nebo možnost podání žádosti o podnikatelský úvěr přes internetové bankovnictví. A když se byznys rozrůstá, přidává i další benefity: vytvoření terminálu na přijímání platebních karet přímo v mobilním telefonu, možnost zřídit si další služby jako propojení s účetním systémem přes API nebo mít až 19 měn pod jedním číslem účtu.

„Mobilní platební terminál využíváme na naší prodejně, ale posloužil nám i na výstavách a festivalech, protože jsme ho jednoduše mohli vzít s sebou a prodávat tak naše zboží s možností platby kartou. A jelikož aktuálně expandujeme do Evropy, oceňujeme i správu cizoměnových účtů pod jedním přihlášením bez nutnosti vést další podnikatelské účty a samozřejmě zahraniční platby s transparentními poplatky,“ jmenuje výhody spojené s podnikatelským účtem od Raiffeisenbank Jan Malina.

Z nejnovějšího průzkumu Raiffeisenbank a Mastercard vyplynulo, že drobní podnikatelé a živnostníci tráví až jeden pracovní den týdně činnostmi, které nepovažují za produktivní. Řeší papírování, čekají na infolinkách nebo musí chodit na úřady a do bank kvůli záležitostem, které by šly vyřešit online.

„Víme, že čas jsou peníze, a právě proto je pro nás čas hlavním měřítkem, podle kterého navrhujeme naše produkty a služby. Cílem Raiffeisenbank je, aby naše digitální řešení poskytovalo drobným podnikatelům všechny výhody moderní doby, díky kterým se můžou více zaměřovat na svůj byznys, nebo využít uspořený čas a věnovat se svým zálibám či relaxaci,“ říká Martin Vakoč, ředitel segmentu malých a středních firem Raiffeisenbank.

Z průzkumu Raiffeisenbank a Mastercard dále vyplynulo, že pokud by podnikatelé nějaký volný čas ušetřili, nejraději by ho využili k odpočinku, věnovali by se svým koníčkům, nebo své rodině. Ne tak manželé Malinovi. Ti chtějí věnovat všechen čas, který se jim díky digitálnímu bankovnictví podaří uspořit, dalšímu rozvoji svého byznysu.

„Nedávno jsme spustili nový globální web a e-shop. Propojení s bankou přes API funguje opravdu skvěle a automatizujte nám tak párování objednávek přímo s platbami převodem. Pro nás to znamená okamžitý přehled o platbách nejen v korunách, ale i v eurech a našim zákazníkům to přináší vyšší komfort,“ uzavírá Jan Malina.

Publikováno na: