Tři dny volna v týdnu? Všechno jde, když se chce

4dennímu pracovnímu týdnu nahrává například automatizace a robotizace

21. století se nese v duchu automatizace a robotizace v podnicích. Mnoho úkonů, které museli zaměstnanci dělat ručně, se v posledních desetiletích přesouvá na stroje. Typickou ukázkou je například pražírna Cefe Eternity

Aby si tamější zaměstnanci mohli nadále užívat zkrácený pracovní týden, musela firma změnit systém práce a vše zrychlit. Investovali do automatizace. Konkrétně pořídili automatický stroj na vážení a balení kávy, a také do pásového svařovacího stroje. 

Automatizace pracovních postupů ušetří hodiny denně

Na etiketách sáčků s kávou pražírny Cafe Eternity jsou informace, které má každá káva jiná a historicky se to vše psalo ručně. Dneska se udělá export a jedním kliknutím se  5 minut natiskne 400 etiket, přesně podle objednávek. To, co se před rokem dělalo 2 dny, dneska zvládají za 4-5 hodin.

Dočkáme se někdy plošného zkrácení pracovní doby jako v Cafe Eternity?

To bude záležet na tom, jestli firmy zaujmou stejný pohled na věc jako majitel pražírny Cafe Eternity Michal Štusek. Ten tvrdí, že pokud se chováte k lidem slušně, plníte jejich přání a podělíte se nimi férově o výdělek, tak na oplátku dostanete zaměstnance, kterým můžete věřit. Takoví zaměstnanci vaši firmu v konečném důsledku bezpochyby posunou dál!