Plánujete navštívit Maltu? Tohle byste měli vědět

Každý si najde to své

Na ostrovech je množství půjčoven vybavení pro cyklistiku, horolezectví, kajaking či šnorchlování. Můžete se vydat na výlet i skútry, terénními auty a dokonce i na koňském hřbetu. Malta vybízí i praktikování jógy. Bohatě členěné pobřeží si lze prohlédnout z paluby lodí či se vydat na kajaku či paddleboardu.

Maltská pohostinnost

V průběhu staletí byla maltská kuchyně ovlivňována geografií země a politickou situací. Se spoustou čerstvé zeleniny, mořských plodů, sýrů a chleba je maltská gastronomie jedna z nejlepších v celém Středomoří. Od pouličního jídla po sladkosti, zde máte možnost vyzkoušet celou škálu možností. Narazit zde můžete i na Michelinské restaurace a nespočet vinařství.

Navštivte rybářskou vesnici Marsaxlokk

Rybářská vesnice Marsaxlokk je největší rybářský přístav na Maltě. Bylo tomu tak již od starověku a dnes velkou část ryb prodávaných na ostrovech loví rybáři pocházející z této vesnice. Během týdne přijíždějící rybáři se svými úlovky a berou ryby na rybí trh v Marse. Odtud se v časných ranních hodinách scházejí prodejci ryb, majitelé restaurací a další, aby nakoupili ryby na přerozdělení. V neděli však ryby prodávají přímo spotřebitelům ze stánků na nedělním rybím trhu Marsaxlokk.

Naučte se anglicky

Na Maltě je výuka angličtiny tradiční záležitostí. V minulosti byla Malta pod britskou vládou a angličtina byla během tohoto období povinným jazykem ve školách. Dnes je na Maltě angličtina jednou ze dvou úředních jazyků. Najdete tam nespočet jazykových škol, ve kterých se angličtinu každoročně učí miliony studentů z celého světa. Je to vskutku skvělá příležitost, jak trávit (nejen) letní prázdniny u moře. 

Aktuální vstupní podmínky na Maltu

Od 25. července 2022 je vstup na Maltu bez podmínek. Nařízením vlády byla zrušena povinnost testů u neočkovaných osob proti Covid-19, nebo u osob, které prodělaly Covid-19 před stanovenou lhůtou (180 dnů).

Více informací je možné najít na https://www.visitmalta.com/en/study-in-malta/.

Publikováno na: