48 hodin v Hamburku: Poradíme, co si rozhodně nesmíte nechat ujít

O Hamburku se ví, že se zde lidé rádi baví. K tomu slouží ulice St. Pauli a legendární Reeperbahn – centrální ulice zábavní čtvrti v Hamburg-Mitte. Dopoledne se vydáme na prohlídku čtvrti, kde se nachází módní obchody, slavný hamburský rybí trh a samozřejmě Landungsbrücken. Tady si také koupíme jízdenku na vyhlídkovou projížďku přístavem. Ta je nutností, protože z vody je úžasný výhled na město. K občerstvení se nabízí matjes v housce, který mají Hamburčané obzvlášť v oblibě. Poté se vydáme do jedinečného komplexu skladů Speicherstadt, který je v docházkové vzdálenosti.

Prakticky v jeho čele stojí nejnovější symbol hanzovního města: Labská filharmonie, tedy Elbfilharmonie. Pozoruhodnou koncertní halu vysokou 110 metrů navrhli architekti Herzog & de Meuron. Žádná jiná část města neodráží svou neogotickou cihlovou zástavbou minulost tak působivě. Procházet se úzkými uličkami, přecházet přes nespočet mostů a to vše s výhledem na největší historický komplex skladů na světě je skutečný zážitek. Proto je Speicherstadt od roku 2015 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Tady končí první den.


Hamburk - Kanál a Altstadt ©Adobe Stock - sweasy


Druhý den v Hamburku na nás čeká Miniatur Wunderland v komplexu Speicherstadt. Tento působivý model železnice čítá více než 1 000 vlaků, 263 000 figurek a 9 250 autíček. Po prohlídce se vydáme na procházku podél vody po Jungfernstieg. Tato oblíbená historická promenáda se nachází přímo u jezera Binnenalster. Leží tady spousta kaváren, hospůdek a obchodů.

Jak chcete strávit odpoledne, necháme na vás. Kdo má slabost pro kostely, může navštívit kostel St.Michaelis, další dominantu hanzovního města. Milovníkům umění doporučujeme navštívit Deichtorhallen, jednu z největších výstavních síní pro současné umění a fotografii v Evropě. Nachází se mezi centrem a nejmladší hamburskou čtvrtí HafenCity. Její historické budovy s otevřenou ocelovo-skleněnou architekturou jsou architektonicky fascinující. Za návštěvu stojí také výstavy v galerii Hamburger Kunsthalle, která shromažďuje sbírky výtvarného umění od středověku až po současnost.

Máte ještě chuť na podvečerní procházku? Pak pojďme do Blankenese. Tato čtvrť patří k nejdražším a nejkrásnějším. Ze 75 metrů vysokého kopce Süllberg je obzvlášť krásný výhled na Labe. Klikatá čtvrť se spoustou schodů je také ideální pro dlouhé procházky. Poté můžete povečeřet třeba v portugalské čtvrti nedaleko Landungsbrücken, a pak opět do St.Pauli, kde končí naše dva dny v Hamburku.

Publikováno na: