Co je třeba zohlednit při výběru nabídky na fotovoltaiku?

Nákup komponent pro fotovoltaiku ve velkém?

Fotovoltaika zažívá své nejlepší období. Poptávka je obrovská. Jak si zajistit dostatek komponent? Jak je nakupovat ve velkém? Jak vybrat nejlepšího dodavatele? Větší nabídka je zárukou lepšího výběru.

Nákup fotovoltaiky za velkoobchodní ceny?

Fotovoltaika zažívá své nejlepší období. Poptávka je obrovská. Jak si zajistit dostatek komponent a za nejlepší ceny? Jak vybrat nejlepšího dodavatele? Je možné bezpečně nakupovat ze zahraničí? Větší nabídka je zárukou lepšího výběru.

Co je třeba zohlednit při výběru nabídky na fotovoltaiku?

Fotovoltaické instalace, zejména pro soukromé investory, představují značný výdaj, proto se vyplatí před výběrem důkladně poznat trh. Při hledání dodavatele fotovoltaiky vždy pečlivě vybírejme. Čím více nabídek shromáždíme, tím lépe budeme trhu rozumět. Čemu věnovat zvláštní pozornost?

Nabízené komponenty

V prvním kroku bychom měli věnovat pozornost komponentům, které dodavatel navrhuje pro naši instalaci. Nejdůležitějším prvkem jsou bezpochyby fotovoltaické panely. V současné době máme na trhu dva typy panelů. Monokrystalické panely, které jsou v černé barvě a mají nejvyšší účinnost. Polykrystalické panely mají nižší účinnost.

Důležitý je také fotovoltaický střídač (invertor). Nejprve si ověřme, kdo je výrobcem této součástky a jaká je země jejího původu. Volme raději komponenty, které jsou certifikované - mimochodem, střídače a fotovoltaické moduly musí mít požadované certifikáty a prohlášení o shodě výrobku s platnými normami.

Záruka

Stejně důležitá jako kvalita komponent je i záruka, zejména pokud hodláme fotovoltaické panely provozovat po mnoho let. Od výrobců fotovoltaických panelů dostáváme záruku jak na samotný výrobek, tak na zachování určité výše účinnosti po určitou dobu.

Výběr výkonu instalace podle našich potřeb

Nakonec přejdeme ke klíči k dosažení našich úspor, a to k výkonu fotovoltaické instalace. Především by měla být přizpůsobena energetickým požadavkům budovy. Z elektroměru snadno zjistíme, kolik energie náš objekt potřebuje, zejména pokud víme, že každý 1 kWp fotovoltaického modulu se rovná 1 000 kWh vyrobené energie.

Úsporná fotovoltaika od merXu

MerXu je online trh pro firmy z celé Evropy. Sdružuje malé, střední i velké firmy a umožňuje online obchodování jak s tuzemskými protistranami, tak i se společnostmi ze zahraničí. Online trh pro firmy byl vytvořen pro dodavatele a subdodavatele ve stavebnictví, developery, montážní firmy, ale i velkoobchodníky a maloobchodníky, kteří hledají dodavatele. Díky merXu je možné nakupovat komponenty nejen pro fotovoltaiku za velkoobchodní ceny u ověřených dodavatelů mezinárodně. V současné době působí merXu primárně v Polsku, Německu, České republice, Rumunsku, Estonsku a také v Litvě, Maďarsku a na Slovensku.