Mistrovství Evropy v basketbalu startuje v Praze

Tým postavený kolem Tomáše Satoranského, jehož start na úvod šampionátu je kvůli zranění značně nejistý, disponuje i dalšími hráči světového kalibru. Tahouny týmu budou jistě Jan Veselý nebo hráč NBA Vít Krejčí.

Český tým však nespoléhá jenom na velké individuality, ale jak dokázal během Mistrovství světa i při kvalifikaci na OH v Tokiu, jeho silnou stránkou je týmový výkon a bojovnost, díky kterým dokázal porazit i favorizovanější soupeře.

Český tým se utká ve skupině D postupně s Polskem, favorizovaným Srbskem, Nizozemskem, houževnatým Finskem a skupinu zakončí zápasem proti Izraeli. Kurzové sázky na umístění ve skupině dávají Česku vysoké šance na postup, kdy na to, že se umístí na 2. místě za Srby je na Betanu vypsaný kurz 2,65.

Ze skupinové části postoupí celkem 16 týmů, které se následně utkají o titul evropského šampiona v Berlíně. Největšími favority jsou dle bookmakerů Betana Řecko, Srbsko a Slovinsko s hvězdami NBA Giannisem Antetokounmpo, Nikolou Jokičem a Lukou Dončičem.

Osmifinále je na programu 10. a 11. září, čtvrtfinále 13. - 14. září, semifinálové boje, které rozhodnou o medailových soubojích se hrají 16. září a zápasy o titul i třetí místo jsou na programu na neděli 18. září, čímž se šampionát uzavře.

Vzhledem k velikosti a důležitosti evropského šampionátu najdete u sázkové kanceláře Betano možnost si vsadit nejen na tradiční sázky jako vítěz zápasu, počet bodů či handicap, ale také celou řadu speciálních sázek na střelce, doskoky či asistence a další parametry. 

Zajímavou možností jsou také live sázky a na českém trhu novinka Bet Builder, který vám umožní kombinovat tipy z jednoho zápasu na stejném tiketu a sestavit si tak vlastní příběh zápasu s téměř neomezeným množstvím kombinací.