Můžou Češi ještě na ME v basketbalu postoupit?

V posledním zápase základní skupiny D na Eurobasketu se Češi utkají s Izraelci, kteří mají o jednu výhru více než Češi, ale jejich dosavadní výsledky jsou také za očekáváním, které měl tým před turnajem. Navíc, pokud dnes uspějí čeští basketbalisté, zápasová bilance obou týmů bude stejná a pro postup je rozhodující bilance ze vzájemných zápasů. Takže postupové naděje nejsou ještě úplně ztraceny. 

Pokud však chtějí Češi v posledním zápase ve skupině uspět, je klíčové, aby se změnil způsob hry a hlavně tým začal fungovat v obranné fázi, která je v posledních zápasech velice propustná. Český tým zatím ve všech zápasech obdržel více než 80 bodů a Poláci i Finové se přiblížili 100bodové hranici. 

Zdá se, že právě obrana trápí v posledních zápasech naše basketbalisty. Ukázalo se to již při kvalifikačním utkání proti Maďarsku a proti Polsku, které nastřílelo nečekaných 99 bodů byly problémy v obraně ještě větší. 

I přes výsledky z posledních zápasů je domácí tým pro tento zápas favoritem. Sázková kancelář Betano má vypsaný na tento zápas MAX kurz, který nabízí zvýšené kurzy na vítěze zápasu a na Česko si vsadíte v kurzu 1.65, zatímco na Izrael v kurzu 2.37. 

U Betana najdete pro ME v basketbalu řadu speciálních akcí a kurzů. Účastnit se můžete věrnostního programu Mise, ve kterém získáte část vaší sázky zpět či speciální kurzy na střelce, doskoky i asistence.

Vítěz dnešního zápasu postoupí do osmifinále Eurobasketu, které se odehraje v Berlíně 10. a 11. září, stejně jako všechny následné boje ve vyřazovací části včetně finálového zápasu v neděli 18. září, který rozhodne o celkovém vítězi ME v basketbalu.