5 faktorů, které byste měli zvážit při výběru poskytovatele internetových služeb!

Dostupnost

Tento faktor je nejvíce rozhodující zejména ve venkovských oblastech. Vysokorychlostní kabelové nebo optické připojení nepřináší vašemu podnikání nic dobrého, pokud poskytovatel neobsluhuje vaši oblast. Překvapivé množství podniků a majitelů domů má jen několik možností.

Rychlost

Jako firma musíte zajistit dostatečnou rychlost, abyste nenarušili každodenní chod společnosti. Pro některé zákazníky je rychlost nejdůležitějším faktorem při určování ISP. Chtějí prostě nejrychlejší internet, který mohou ve svém okolí získat. To je zcela založeno na umístění a na tom, co se vám jako firmě nebo spotřebiteli nabízí. 

Číslo, na které se díváte při porovnávání ceníků, se nazývá „šířka pásma“. Šířka pásma je jednoduše objem informací za jednotku času, který může přenosové médium udržet. Někteří zákazníci mají štěstí a mají přístup k optickým připojením s rychlostí více než 1 000 megabitů (Mbps) za sekundu.

Výhody optické sítě FTTH (optický kabel až do domu):

Typ připojení

Typ připojení má velký vliv na to, jak rychlý je internet “pocitově”. Satelitní internet je známý tím, že se zdá „pomalý“, přestože má úctyhodnou rychlost stahování (až 25 Mbps). Důvodem je fyzika. Signál je totiž vysílán z vašeho satelitu a cestuje asi 35 000 kilometrů do vesmíru. Odtud satelit na oběžné dráze kontaktuje centrum sítě, aby našel požadované místo. Tyto informace jsou poté odeslány zpět do satelitu na oběžné dráze a až poté zpět k vám – tomu se říká odezva. U internetu přes satelit je tato odezva téměř 500 milisekund na „optice“ pak do 2ms!

Cena

Poskytovatel internetových služeb musí nabízet dobrou rovnováhu mezi rychlostí a cenou. Pokud například provozujete malou firmu mimo svůj domov, tisíce korun měsíčně za vyhrazené optické připojení pro vás pravděpodobně nebude mít smysl. Některým společnostem naopak ale nezáleží tolik na ceně jako na rychlosti a spolehlivosti. Stejně jako u většiny aspektů podnikání budete muset zvážit pro a proti.

Spolehlivost

Mít nespolehlivý internet je stresující a kontraproduktivní. Pokud jste v odvětví, které nemůže riskovat přerušení internetových služeb, je rozumné zvážit poskytovatele internetových služeb, který nabízí servisní smlouvu, kde se uvádí, jak spolehlivé by připojení mělo být. Protože bez ohledu na to, jak dobré spojení je, jednoho dne se určitě něco pokazí. Dobrý zákaznický servis je proto dalším důležitým faktorem.

Spolehlivý a dostupný poskytovatel internetových služeb

Selectsystem.cz funguje na trhu již 25 let. Kromě optického připojení nabízí i připojení bezdrátovým přenosem.

A také internetovou televizi IPTV, která má spoustu výhod:

Pro více informací navštivte https://selectsystem.cz/home