Top výlety pro podzimní počasí: Navštivte Drážďany a Saské Polabí. Nachází se blízko a rozhodně stojí za to

Silhouette Dresden (Ausschnitt) - autor Anja Upmeier

Tak trochu jiné výstavy

Rádi se obohacujete o nové a nevšední informace? Tak to vás rozhodně potěší aktuální výstavy v Německém hygienickém muzeu v Drážďanech. Aktuálně tam totiž probíhá až do 6. listopadu výstava o umělé inteligenci. Na vystavených exponátech uvidíte, jak se umělá inteligence učí, mění nám život a jak ji můžeme cíleně využívat a vylepšovat. Ve stejném institutu, ale z trochu odlišného úhlu, narazíte na výstavu „Fake. The Whole Truth“. Návštěvníci výstavy – interaktivního kurzu – se pokusí rozklíčovat, co je pravda a co lež. A protože jde často o otázku konvence a individuální perspektivy, může být náročné to rozeznat. Výstava potrvá až do  5. března 2023.

Pařížská katedrála Notre-Dame na cestě kolem světa

Od roku 2019, kdy se pařížská katedrála Notre-Dame ocitla v plamenech, probíhá její rekonstrukce. I přesto ji ale můžete navštívit díky interaktivní výstavě, která je instalovaná v paláci Velké zahrady v Drážďanech. Pomocí rozšířené reality, 360° pohledů, 3D rekonstrukcí nebo interaktivního tabletového průvodce HistoPad se ponoříte se do 850leté historie budovy – od plánů výstavby až po dnešní rekonstrukci po požáru.

Vyrazte na noční nákupy v drážďanské metropoli

V pátek 30. září se uskuteční již 6. ročník Late Night Shopping. V tento den můžou milovníci nákupů brouzdat po obchodech až do 22:00. Do akce se zapojí prodejci, restauratéři a velké nákupní galerie od Neumarktu až po Vídeňské náměstí (Wiener Platz).

Výlet za kulinářskými specialitami na zámku v Moritzburgu

Každý rok o posledním říjnovém víkendu vítá Moritzburg tisíce návštěvníků a hostů na tradičních Rybích a lesních slavnostech. Těšit se můžete na rybí speciality, kuchařské show či rybí aukce. Na lesní slavnosti v zámeckém parku státního podniku Sachsenforst se zase dozvíte vše, co se týká lesa a dřeva. Jedinečnou atrakcí pro rodiny s dětmi je pak každoroční lampionový průvod, který začíná v sobotu v 17.30 hodin u Rüdenhofu a končí v zámeckém parku. Vrcholem celé akce je ohňostroj za zámkem Moritzburg.

Schloss Moritzburg - autor Florian Kneffel

Zažijte nostalgii na výstavě Generace Simson

Simson stále žije! Připomeňte si tento legendární moped na výstavě v Muzeu dopravy v Drážďanech. V expozici uvidíte 25 strojů, jež dokumentují technické a designové úspěchy i neúspěchy, nápady a možnosti mopedu Simson. Výstava potrvá do 6. listopadu 2022.

Mnoho dalších zážitků a inspirativních míst v Drážďanech a Saském Polabí objevíte na www.visit-dresden.travel/cs.