5 rad, díky kterým vás bude sport bavit i v deštivém podzimu

Užívejte si podzim

Pohyb nemusí být jen o celodenním výletu na kole nebo hodinách v posilovně. Protažení zajistí i zcela běžné aktivity. Sbírání jablek je skvělý strečink celého těla a například při hodinovém hrabání listí spálíte 270 kilokalorií.

Začněte protažením

Protažení před začátkem cvičení je důležité po celý rok, v chladném počasí to ale platí dvojnásob. Jen tak se vyhnete nataženým svalům, ale i úrazům, které bez počátečního strečinku hrozí.

Vsaďte na domácí cvičení

Nechce se vám do zimy? Dejte šanci cvičení doma. Pokud máte jen pár chvil, vaším nedocenitelným pomocníkem se stanou posilovací lavice. Ty od prémiové finské značky Tunturi začínají na částce okolo 2,5 tisíce korun, mají promyšlenou konstrukci i design, dají se složit a vy s nimi během pár minut procvičíte svaly celého těla.

Stanovte si cíle

Toužíte spíš po čokoládě a dobré knížce než po pocení v posilovně? Se správnou motivací pomohou cíle, které si stanovíte. Zvolte realistické, abyste je zvládli, a k jejich plnění pomůže, pokud si je zapíšete a vyvěsíte na viditelné místo.

Regulujte váhu kardiem

Kardio by mělo být součástí vaší rutiny nejen díky tomu, že si při něm spalují kalorie. Vystupte z autobusu o zastávku dřív, vyražte na výlet nebo vyběhněte do lesa. Padají za oknem psi a kočky? Protáhněte si tělo doma na běžeckém pásu či rotopedu. Značka Tunturi nabízí jak cenově velmi přátelské modely, tak i ty špičkově vybavené, kterým nechybí třeba tréninkové plány či propojení s telefonem i aplikacemi.


Tunturi: Finská tradice

Značka Tunturi byla založena už v roce 1922 a nabízí vše, co potřebujete ke cvičení kdykoliv a kdekoliv. V nabídce najdete jak drobné náčiní v podobě činek, švihadel, obručí či vybavení na jógu, tak i posilovací stroje pro domácí fitness. Běhacím pásům, rotopedům, dalším trenažerům nebo posilovacím lavicím nechybí pokročilé technologie, prémiové materiály ani minimalistický skandinávský design. Díky nim se stanou nejen skvělými pomocníky pro zdravý životní styl, ale také stylovými doplňky jakéhokoliv interiéru.

Publikováno na: