Chybí vám slunce a moře? Na Kapverdách se ještě ohřejete

„Ceny aktuálních podzimních termínů jsou skutečně nízké, jelikož opět nabízíme zájezdy v režimu Last Minute, dokonce Super Last minute, které jsou z pohledu ceny vůbec nejvýhodnější. Máme dostatečný výběr i kapacity, tedy během září ani října není třeba volit mezi požadovanými službami a kompromisem,“ říká Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

(Ne)objevený ráj

Kapverdy tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků, kde slunce svítí průměrně 350 dní v roce. Mezi nejoblíbenější patří ostrovy Boa Vista a Sal. Právě tento ostrov pojmenovaný po soli představuje opravdový ráj na zemi. Jsou tu nekonečné pláže s bílým jemným pískem a azurovým mořem. Na ostrov Sal můžete vyrazit v jakoukoli dobu, teploty se tu celoročně pohybují od 20 do 30 °C. 

Ideální pro milovníky vodních sportů 

Nejoblíbenějším místem na Salu je městečko Santa Maria, kde najdete spoustu obchodů s lokálním zbožím a restauracemi. Je tu i stejnojmenná pláž s dlouhým molem, kde se ráno shromažďují rybáři, aby prodali své úlovky. Na své si tu přijdou i milovníci vodních sportů - windsurfingu nebo kitesurfingu. Láká vás potápění? Ponořte se do hlubin a poznejte bohatý podmořský svět.

Jedinečná atmosféra

Sal je skvělým místem na to, kde vypnete hlavu a schováte se před každodenním uspěchaným stereotypem. Kapverdy se řídí mottem: ,,No stress“, a je pravda, že stres tady opravdu nezažijete. Místní obyvatelé jsou usměvaví, užívají si života a milují hudbu a tanec. 

Výborná kuchyně

Dalším důvodem, pro který stojí ostrov Sal navštívit, jsou speciality místní kuchyně, která je ovlivněná portugalskou a brazilskou kuchyní. Hlavními surovinami jsou ryby a plody moře, dále luštěniny, kukuřice, brambory a exotické ovoce. Daří se tu zejména papáje a banánům.

Špičkové hotely

„Na ostrově Sal najdete spoustu kvalitních hotelů. Za sebe doporučuji pětihvězdičkový hotel Riu Palace Santa Maria, kde je oddělená část pouze pro dospělé, tedy pokud vyrazíte jen ve dvou, krásně si to tam, v klidu, užijete,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Na Sal se létá každý čtvrtek za výhodné last minutové ceny. Na Kapverdy se nově dostanete také bez toho, aniž byste museli předložit očkování proti COVIDU-19, negativní antigenní/PCR test nebo doklad o prodělání nemoci. 

Publikováno na: