Užijte si babí léto na tuniských pláží za nejlepší ceny

Dlouhé písčité pláže, vyhřáté moře, datlové palmy, ale i stále se měnící poušť zdobená pouštními růžemi, starověká městečka, mešity nebo vůně koření. To vše poznáte, jak na tuniské pevnině, tak i na tuniském ostrově Djerbě. Obě místa bývají v létě hojně navštěvovaná, proto je lépe do nich vyrazit teď, kdy turistů ubývá, ale teploty se stále pohybují mezi 27-30 °C. Dalším lákadlem jsou nízké ceny. „Jedná se o dovolenou mimo hlavní sezónu, což přináší velké množství benefitů, zejména finančních. Nejenže je samotný zájezd podstatně levnější, ale levnější jsou i služby v místě pobytu,” říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. 

Co musíte vidět

Sidi Bou Said

Městečko tyčící se na skále nad mořem vás okouzlí architekturou. Domy a paláce mají výhradně bílý nátěr, ale okna, dveře i balkóny září modrou barvou. Jde o dokonalý kontrast. Sidi Bou Said proslavily také dva filmy z historické ságy o odvážné Angelice.

Sidi Bou Said

Orientální Souk

Na tuniských trzích, v arabštině zvaných „souk“, to žije. Trhovci postávají u svých barevných stánků a s extroverzí sobě vlastní nabízejí své zboží. Na vaše smysly útočí tisíce barev, vůní a zvuků a vy si připadáte, jako byste prošli bránou do jiného světa a ocitli se v pohádce Tisíce a jedné noci.

Po stopách historie

Na své si přijdou i obdivovatelé starověkých památek. Nachází se tu například pozůstatky starověkého města Kartága, k nejzachovalejším stavbám patří Antoniovy lázně. Při návštěvě Tuniska určitě nevynechejte ani římské koloseum v El Jemu. 

Djerba pro milovníky přírody

Své kouzlo má i ostrovní Djerba, kde poznáte zase jiné stránky Tuniska. Na Djerbě můžete navštívit krokodýlí farmu nebo písečný Ostrov plameňáků. Zážitkem je také projížďka pouští na hřbetě velblouda. 

Prvotřídní hotely

Součástí odpočinkové dovolené by také mělo být ubytování ve špičkových hotelech. Ty tuniské lákají na vysoký komfort, aquaparky a spoustu zábavy pro celou rodinu. „O tom se můžete přesvědčit sami například v hotelu Vincci Marilia, který se nachází v blízkosti turistické zóny Yasmine Hammamet. Polohu hotelu ocení zejména ti, kteří chtějí poznávat i blízké okolí. Na Djerbě pak doporčuji hotel Caribbean World Djerba, který má vlastní aquapark a nádherná je také hotelová pláž,“ dodává Lenka Pátek, obchodní ředitelka Blue Style.

TIP: Chcete na pořízení zájezdu ušetřit nejen peníze, ale i den dovolené? Pak si nenechte ujít odlety ve dnech 21.9. nebo 28.9, kdy slavíme státní svátek - Den české státnosti.

Publikováno na: