Nedaří se vám zhubnout? Na vině může být potravinová intolerance

Jednou z častých příčin obdobných potíží s hubnutím, nadýmáním nebo únavou jsou potravinové intolerance. Jsou geneticky podmíněné a mohou se projevit v kterémkoliv věku. „V takovém případě v první řadě vyšetřujeme predispozice k celiakii (nesnášenlivost lepku), laktózové intoleranci (nesnášenlivost mléčného cukru) anebo histaminové intoleranci (porucha rovnováhy mezi přísunem a odbouráváním histaminu v těle). Díky testu je možné včas odhalit nebo vyloučit vrozené dispozice k potravinové intoleranci, která může být i příčinou, že nehubnete,“ vysvětluje Mgr. Jan Ištvánek PhD. z laboratoře AeskuLab. Vyšetření se provádí z DNA z krve, tudíž lze odhalit i tzv. „tichou“ formu onemocnění, která se zatím neprojevila a předejít také závažnějším komplikacím.

Kromě intolerancí si můžete vybrat z 27 balíčků vyšetření připravených podle pohlaví, věku nebo vašich individuálních potřeb. Vyšetření se hradí mimo veřejné zdravotní pojištění, tedy ho platíte jako samoplátci, popř. formou dárkového poukazu. 


AeskuLab k.s.


Balíčky v nabídce www.labonline.cz:

Postup při objednání

Na webové stránce www.labonline.cz stačí vybrat test, zvolit si termín a místo odběru, zaplatit, dojít si na odběr a počkat na výsledek.

Jak mám rozumět výsledkům?

Pro základní orientaci ve výsledcích z laboratoře je dobré sledovat sloupce na výsledkovém listě, které zobrazují referenční hodnoty a grafické zobrazení výsledků formou hvězdiček v závorkách. Je-li hvězdička před závorkou, hodnota je nižší, než je referenční mez, v případě hvězdičky za závorkou je hodnota vyšší. Koho zajímá, co daný parametr znamená, najde to v popisech pod jednotlivými balíčky.

Výsledky je dobré konzultovat s lékařem, nebo můžete využít placené poradenství na webu ulekare.cz.