Díky, trenére zná 8 finalistů! Přijďte je podpořit na Den trenérů mládeže

Mezi finalisty jsou letos vyrovnaně zastoupeni čtyři muži a čtyři ženy. Jenom dva trenéři se výukou malých sportovců živí, zatímco ostatní se mu věnují ve volném čase. Dva koučové se věnují hokeji, další dva zase u nás méně tradičnímu, ale čím dál oblíbenějšímu baseballu. Kromě toho je zastoupena házená, lakros, bojová umění a vůbec poprvé také kolečkové krasobruslení. Chybí naopak fotbal, ačkoli malí fotbalisté nominovali celkem 36 trenérů a trenérek. Dohromady přivedla osmička finalistů za posledních 5 let ke sportu více než 500 dětí.

„Díky, trenére jde do finále a my se už velmi těšíme na Den trenérů mládeže. Největší radost ale máme z toho, že se nám podařilo vyjádřit poděkování více než třem stovkám úžasných trenérů. Věříme, že pro každého z nich byl výhrou už děkovný dopis od jejich svěřenců, kteří je nominovali. O titul Trenéra mládeže 2022 se tedy sice utká jen osmička finalistů, ale vítězů máme 340,“ říká Petr Rydl, zakladatel akce Díky, trenére.

Osmičku finalistů vybrala odborná porota vedená hokejovým trenérem a mentálním koučem Marianem Jelínkem ze 16 trenérů, kteří postoupili do „semifinále“. Za každým z nich zástupci Díky, trenére vyrazili, aby je zažili přímo v akci, při trénování jejich svěřenců. Pro každého také natočili krátký medailonek, na který se můžete podívat na YouTube.

8 finalistů Díky, trenére 2022

  1. Barbara Bažantová, Lakros, TJ Sokol I. Smíchov
  2. Jiří Hamáček, Lední hokej, HCM Jaroměř
  3. Martina Hánová, Baseball, Hroši Brno
  4. Martin Pánek, Lední hokej, HC Poděbrady
  5. Matěj Ploch, Házená, SK Liberec Handball
  6. Karolína Soukupová, Kolečkové brusle, Artistic skating club Roller
  7. Jakub Ventruba, Baseball, Draci Brno
  8. Monika Vojtová, Bojová umění, Fight club České Budějovice


Přijďte na velké finále ročníku

Vyvrcholením celé akce bude Den trenérů mládeže, který se uskuteční 22. října v Praze v UNYP Aréně na Podvinném mlýně. Zde finalisté spolu se svými svěřenci předvedou nacvičenou ukázku svých sportů a zúčastní se několika soutěží. Vítěz si pak kromě titulu Trenér mládeže 2022 odveze také finanční příspěvek na rozvoj další trenérské činnosti. Zúčastnit se můžou podporovatelé jednotlivých trenérů i všichni ostatní sportovní nadšenci. Začátek akce je v 11.00 a všichni návštěvníci se mohou těšit na bohatý program s účastí celé řady sportovních celebrit.

„Naším cílem je upozornit na to, že práce trenérů mládeže je pro český sport a celou společnost nesmírně důležitá. Přitom se jim věnuje jen velice málo pozornosti. I samy děti a jejich rodiče bohužel často zapomínají, aby jim poděkovali za jejich práci a nasazení. Proto chceme dát mladým sportovcům možnost, jak svým trenérům vyjádřit poděkování a uznání, které si všichni zaslouží,“ uzavírá Rydl.

Partnerem Díky, trenére jsou Národní sportovní agentura, ČSOB, IPSOS, Nadace ČEZ a Puma.

Den trenérů mládeže

sobota 22. října 2022

Start 11.00

UNYP Aréna - Kovanecká 27, 190 00 Praha 9-Libeň