Kam utéct před pošmourným počasím? Zkuste exotický Sal

„Ti, kteří vyrazí na dovolenou právě teď, rozhodně neprohloupí, a to díky bohaté nabídce Last minute zájezdů. Týdenní pobyt se stravou all inclusive na ostrově Sal pořídíte už od 15 990 Kč. Navíc je to i blízká destinace, přímý let sem trvá jen 7 hodin,“ říká tisková mluvčí CK Blue Style, Ilona Topolová.

Skrytý ráj

Souostroví Kapverdy, které leží u západního pobřeží Afriky, tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Mezi nejoblíbenější patří ostrovy Boa Vista a Sal. Právě tento ostrov pojmenovaný po soli představuje opravdový ráj na zemi. Jsou tu nekonečné pláže s bílým jemným pískem a Atlantickým oceánem a s teplotami, které se celoročně pohybují kolem 25 až 30 °C.

Ideální pro milovníky vodních sportů

Nejoblíbenějším místem na Salu je městečko Santa Maria, kde najdete spoustu obchodů s lokálním zbožím a restauracemi. Je tu i stejnojmenná pláž s dlouhým molem, kde se ráno shromažďují rybáři, aby prodali své úlovky. Na své si tu přijdou i milovníci vodních sportů - windsurfingu nebo kitesurfingu. Láká vás potápění? Ponořte se do hlubin a poznejte bohatý podmořský svět.

Jedinečná atmosféra a kuchyně

Kapverďané se navíc řídí heslem ,,No stress“, nikam nespěchají a rádi tančí a zpívají. A také rádi jedí. Mezi nejoblíbenější tradiční jídla patří tzv. cachupa, která vzdáleně připomíná náš guláš. Akorát na Salu do něj dávají sladké brambory, dýni, rajčata, zelí, koření i kukuřičnou. Součástí je také hovězí nebo vepřové maso, nebo ryba, záleží na vaší chuti. Oblíbené jsou tady také mořské plody, luštěniny a exotické ovoce. Daří se tu zejména papáje a banánům.

Nudit se tu nebude

I když na Salu nejsou žádné starověké památky, i tak je tu co poznávat. Za návštěvu stojí solný důl Pedra de Lume a slané jezero Salinas, které nadnáší stejně jako Mrtvé moře. A má i stejné léčebné účinky. Pomáhá na lupénku, ekzémy a další kožní onemocnění.

Dalším lákadlem je pozorování želv karet obecných, které tu od června do října hnízdí. Snůšku vajec těchto roztomilých želv můžete na vyznačených místech pozorovat s místním průvodcem.

Špičkové ubytování

„Na ostrově Sal najdete spoustu kvalitních hotelů. Za sebe doporučuji nový moderní hotel Halos casa Resort ležící přímo u vyhlášené pláže Santa Maria, dokonce mu část z ní patří. Díky tomuto soukromému úseku se o místa na pláži dělíte jen s hotelovými hosty a nikoli s místními. Nechybí tu ani zázemí pro vodní sporty,“ říká Lenka Pátek.

Publikováno na: