Táhnete vás to na podzim k moři? Ohřejte ve Spojených arabských emirátech

„Ideální doba pro návštěvu Spojených arabských emirátů je od října do dubna, kdy zde teploty nedosahují extrémních hodnot, ale jsou stále dostačující pro trávení dní na pláži i pro poznávání zajímavých míst,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Moderní Dubaj s dlouhými plážemi

Mezi nejznámější Spojené arabské emiráty patří emirát Dubaj, symbol luxusu a velkoleposti. Kromě špičkových hotelů se pyšní i řadou světových unikátů. Nejvyšší budova světa Burj Khalifa, jediný „sedmihvězdičkový“ hotel na světě Burj Al Arab, největší nákupní centrum Dubai Mall nebo největší krytý zábavní park na světě IMG Worlds of Adventure, to jsou jen některá z mnoha „NEJ“, které můžete v Dubaji navštívit.

Dubaj je zároveň označovaná za opravdový nákupní ráj. Světové módní značky, obuv, šperky, kabelky – to vše máte na dosah ruky za pohádkové ceny. Zavítat můžete nejen do velkolepých obchodních center, ale i na tradiční tržiště, které vás dostane svoji kouzelnou atmosférou.

Dalším tahákem této destinace jsou dlouhé písčité pláže. K těm nejhezčím patří Jumeirah Beach s bílým pískem s luxusním hotelem Jumeirah Beach ve tvaru mořské vlny, který patří k těm dražším. Ale i běžní turisté se můžou těšit na špičkové a cenově dostupné hotelové resorty, které poskytují služby na vysoké úrovni. „Doporučuji hotel Media Rotana přímo v Dubaji. V blízkosti máte, jak moderní mrakodrapy a obchodní centra, tak i pláž, na kterou vás zdarma doveze hotelový bus,“ říká Lenka Pátek.

 

Ras Al Khajmah a jeho dechberoucí příroda

Dalším oblíbeným emirátem je Ras Al Khajmah a jeho přírodní krásy. Můžete si tu vyšlápnout na nejvyšší horu pohoří Al Hajar, Jebel Jais, která měří 1934 metrů. Projet si zdejší azurově čisté laguny, které lemuje porost mangrovníků, na kajaku nebo si užívat dlouhé pláže a koupání.

Vydat se můžete i do pouště, kde v pouštních kempech zažijete magickou atmosféru s nejhezčí noční scenérií.. Pokud máte adrenalin v krvi, vyzkoušejte místní zip linu, která je dokonce nejdelší na světě.


místní zip line


V Ras Al Khajmah na vás čeká i špičkové ubytování. „Určitě doporučuji hotel Bm Beach Resort na dlouhé písčité pláži s nádhernou palmovou alejí,“ říká Lenka Pátek z cestovní kanceláře Blue Style.

Publikováno na: