Chcete si vylepšit angličtinu? Poradíme příjemný způsob, jak na to

Když se řekne kurz angličtiny v zahraničí, každého hned napadne Velká Británie, Severní Irsko, USA nebo třeba Austrálie s Novým Zélandem. Víte ale, že angličtinu vás naučí i na Maltě?

Dvoujazyčná Malta

Na Maltě byla až do první třetiny 20. století úředním jazykem pouze angličtina. Maltština, která patří spolu s hebrejštinou a arabštinou mezi semitské jazyky, byla za druhý oficiální jazyk uznána až v roce 1934. Důsledkem toho je Malta jednou z mála skutečně dvoujazyčných zemí na světě. Na Maltě dodnes funguje maltsko-britský vzdělávací systém a angličtina se ve školách vyučuje již od první třídy. Mimo jiné se zde nachází řetězec jazykových škol, ve kterých se angličtinu každoročně učí miliony studentů z celého světa.

Užitečně strávená dovolená

Malta je ideálním místem v Evropě, které nabízí nejen zlepšení jazykových schopností, ale i příjemně strávenou dovolenou. Vydejte se do této prosluněné destinace a procvičujte celosvětový jazyk v některé ze 42 jazykových škol, ve kterých jsou připraveny vzdělávací kurzy pro všechny věkové skupiny. Po načerpání nových znalostí a zkušeností si pak za odměnu můžete užívat koupání v moři,  sluníčko, památky a skvělou gastronomii. Tak na nic nečekejte a chopte se jedinečné příležitosti.

Naučte se anglicky

Na Maltě je výuka angličtiny tradiční záležitostí. V minulosti byla Malta pod britskou vládou a angličtina byla během tohoto období povinným jazykem ve školách. Dnes je na Maltě angličtina jednou ze dvou úředních jazyků. Najdete tam nespočet jazykových škol, ve kterých se angličtinu každoročně učí miliony studentů z celého světa. Je to vskutku skvělá příležitost, jak trávit (nejen) letní prázdniny u moře. 

Aktuální vstupní podmínky na Maltu

Od 25. července 2022 je vstup na Maltu bez podmínek. Nařízením vlády byla zrušena povinnost testů u neočkovaných osob proti Covid-19, nebo u osob, které prodělaly Covid-19 před stanovenou lhůtou (180 dnů).

Více informací je možné najít na https://www.visitmalta.com/en/study-in-malta/.

Publikováno na: