Kam vyrazit a přitom podpořit region zasažený letním požárem

Naprostá většina turistických cílů v Českém Švýcarsku je opět přístupná. Dovolenou v tomto kraji s dechberoucí přírodou i pozoruhodnými památkami si tak můžete naplno užít. A to za příznivější ceny. Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a obecně prospěšnou společností České Švýcarsko totiž na podporu obnovení turismu v regionu po požáru připravil velmi zajímavou akci.

Získejte slevu na ubytování i bezplatné jízdné

Od 1. listopadu vás noc strávená ve vybraných ubytovacích zařízeních v Českém Švýcarsku vyjde o 300 Kč levněji. Sleva je platná při rezervaci ubytování nejméně na dvě noci, maximálně na sedm nocí. V případě sedmi noclehů tak například pár s jedním dítětem ušetří na ubytování 6 300 Kč. Slevu snadno uplatníte přímo při rezervaci u ubytovatele, a to s pomocí voucheru, který je od listopadu k dostání na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz. Každý zájemce může čerpat tuto akci pouze na jeden pobyt. Tím však výhody pro cestovatele nekončí. V rámci návštěvy můžete také využít bezplatnou veřejnou dopravu po celém Ústeckém kraji. Od ubytovatele obdržíte unikátní kód, který vám při vložení do aplikace DÚKapka vygeneruje volnou jízdenku.

A kde si v Českém Švýcarsku vychutnat po procházce zasloužený odpočinek?


Podzim je ideálním časem pro výlet do Českého Švýcarska. Foto: archiv České Švýcarsko o.p.s.


Navštivte fantastické místo pro výlety i odpočinek

Mezi mnohými dosud neobjevené klenoty Českého Švýcarska nesporně patří Ostrovské skály. Ideálním výchozím místem pro toulky zdejší přírodou je Ostrov u Tisé. Z něj se vydejte pěšky podél říčky Bílá (Biela) až k úchvatným skalním pilířům zvaným Herkulovy sloupy. Cesta je nenáročná a zabere asi 1,5 hodiny. Zpátky se můžete vrátit po zážitkové skalní trase zvané Forststeig, která je žlutě značená. Po procházce se nechte hýčkat ve wellness hotelu Ostrov, jehož součástí jsou i bazén a sauna s výhledem do krajiny plné skal. Dopřejte si také večeři ve vyhlášené hotelové restauraci, která patří k nejlepším v celém regionu. 


V hotelu Ostrov se zrelaxujete v bazéně nebo sauně. Foto: archiv České Švýcarsko o.p.s.


Objevte kulturní památku i luxusní ubytování

Na dohled turisticky oblíbených Jetřichovických vyhlídek se nachází klidná obec Rynartice. Známou se stala díky své dominantě – bývalému knížecímu zámečku Kinských, který je nejen zajímavou kulturní památkou, ale také komfortním místem pro ubytování. K dispozici tu jsou bazén, vířivka, sauna a celá řada dalších relaxačních procedur. Kromě wellness ale zajisté oceníte i zdejší turistické skvosty. Několik stovek metrů od hotelu začíná hluboké skalnaté údolí, kterým protéká Chřibská Kamenice. Vydejte se údolím až k romantickému Grieslovu rybníku a Rusalčině jeskyni. Zpátky do Rynartic dojdete pěšinou kolem skalní kaple a kamenným úvozem. Celá túra zabere asi 3 hodiny a uvidíte to nejpoutavější z okolí. 


Poblíž hotelu Zámeček najdete místa, které vás okouzlí svou atmosférou. Foto: archiv České Švýcarsko o.p.s.


Načerpejte energii z lesů i regionální kuchyně

Za návštěvu bezesporu stojí i východní část Českého Švýcarska. Náš tip na ubytování patří Lípa Resortu. Modernímu hotelu zasazenému do pulzujícího centra Krásné Lípy. Najdete tady mimo jiné i relaxační centrum, v němž nechybí sauna, vířivka a další odpočinkové služby.

Přímo z resortu můžete vyrazit na hezký výlet po Köglerově stezce. Projdete se nejprve městem a lesoparkem. Minete zajímavou Dittrichovu hrobku a vystoupáte nad Krásnou Lípu. Lesními cestami se po odpojení z naučné stezky dostanete až k Lučnímu baru, kde je možné se posilnit na další putování. Vaše kroky následně povedou okolo bývalé Jägrovy továrny, zříceniny hrádku Krásný Buk, malých sakrálních památek až do obce Vlčí Hora. Nad ní se tyčí stejnojmenný kopec s rozhlednou. V regionu doporučujeme také návštěvu pivovaru Falkenštejn s výbornou restaurací a vlastní kolekcí řemeslně zpracovaných pivních speciálů.

Více informací o ubytovacích voucherech i tipech na výlety naleznete na webu www.ceskesvycarsko.cz.