Trh se mění, přicházejí nové podnikatelské příležitosti

Pravděpodobně jste již slyšeli o projektu Self-storage BOXYLAND. Jde o samoobslužné sklady, které se dnes ve velkých městech stávají hitem. Proč? Díky neustále rostoucím cenám nemovitostí se jejich vlastnictví stává v podstatě nedostupné. Lidé tedy začnou ještě více využívat nájemního bydlení a k dispozici budou mít menší prostory. Stále ale budou potřebovat místo pro věci na pohodlný život, sport, záliby, podnikání. A Vy jim ho můžete nabídnout.

Podnikatelská příležitost, která je trendem

Máte-li volný prostor, nebo se Vám myšlenka na podnikání v oblasti Real Estate líbí, je tahle příležitost pro Vás ideální. Self-storage BOXYLAND úspěšně funguje na Slovensku a nedávno vstoupil do Česka. Hledá partnery, kteří se stanou franchisantem a otevřou si vlastní pobočku.


Pobočka v Praze


Jednoduše si otevřete self-storage

„Vezmete volný prostor a přeměníte ho na atraktivní self-storage, vzniknou skladovací kóje, které nabídnete k pronájmu. S proměnou interiéru Vám pomůžeme, předěláme ho na pobočku BOXYLANDU. Nemáte-li svůj vlastní prostor, společně ho nalezneme,“ vysvětluje Petr Búšik, společník BOXYLANDU a pokračuje: „Stanete se součástí atraktivní sítě, získáte zavedenou značku, trendy vizuální identitu, ochranou známku a maximální podporu z naší strany.“ Že jde o promyšlený koncept zjistíte zde.

Návratnost investice

Tu lze očekávat v horizontu přibližně 3 let. Provozní bod zlomu se pohybuje okolo 55-60 % obsazenosti. Vše ale závisí na konkrétní lokalitě, poloze a půdorysu prostoru. „Vždy provádíme analýzu lokality a kalkulaci efektivnosti předělávky,“ říká Petr a pokračuje: „Máte-li zájem o pasivní příjem vedle svého zaměstnání či podnikání, případně by se Vám líbilo rozšířit stávající byznys, jsme pro Vás tím pravým partnerem.“ Nový franchisant může, ale nemusí vlastnit prostor. Lze uvažovat o pronájmu nebo investici do vlastní nemovitosti, kterou bude díky konceptu BOXYLAND splácet v čase.


Skladovací kóje


Náklady na provoz jsou minimální

Celý proces skladování je automatizovaný. Nepotřebujete žádné zaměstnance. Vašemu novému byznysu se stačí věnovat 1-2 hodiny týdně. Administrativa, obsluha zákazníků a reporty fungují online. Náklady na energie jsou vzhledem k povaze činnosti minimální, což je obrovská výhoda. Taktéž není potřeba vázat provozní cash flow v zásobách, žádné nepotřebujete.

Franchising jako partnerství

První pobočka v Praze již úspěšně funguje a brzy se budou otevírat další. „Chceme vytvořit podnikatelskou komunitu, která se vzájemně obohacuje, inspiruje, roste na vizích a společenských trendech,“ říká Petr a pokračuje: „Navíc máme další velké plány v oblasti mikrologistiky. Self-storage BOXYLAND budou v budoucnu klíčovým hubem pro jakékoli přeskladnění ať už komerční, osobní nebo doručovatelské.“

Odvětví, které má budoucnost

Self-storage BOXYLAND nabízí jedinečnou příležitost podnikání na rychle rostoucím trhu. Tento koncept je díky digitalizaci a bezkontaktní obsluze odolný i vůči pandemii. Dokonce se mu daří lépe, dojde-li k hospodářskému poklesu. Self-storage se ukázaly jako odolné vůči recesi a předpokládá se, že mezi lety 2020 a 2025 budou mít CAGR (kumulovanou roční míru růstu) 134,79 %*. Zájemci o podnikání v Real Estate mohou nyní snadno využít svou příležitost zde.

(* Scott Meyers, oblast Real Estate a její součást self-storage)


Interiér jedné z poboček