Známe TOP podzimní destinaci pro rodinu s dětmi!

Od 1. listopadu 2022 vás vyjde noc strávená ve vybraných ubytovacích zařízením v Českém Švýcarsku o 300 Kč levněji. Sleva je platná při rezervaci pobytu nejméně na dvě noci, maximálně na sedm nocí. V případě dovolené na sedm nocí tak například tříčlenná rodina ušetří 6 300 Kč. Slevu snadno uplatníte přímo při rezervaci u ubytovatele, a to s pomocí voucheru, který je od listopadu k dostání na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz. Každý zájemce může čerpat tuto akci pouze na jeden pobyt. Tím však výhody pro cestovatele nekončí. V rámci návštěvy je pro ně připravena také bezplatná veřejná dopravu po celém Ústeckém kraji. A kam se v Českém Švýcarsku vydat?

Za Pravčickou bránou – klenotem Českého Švýcarska

Nejlepší místo, kde můžete začít svůj výlet, je obec Hřensko. Odsud se vydáte například na oblíbenou Pravčickou bránu, která je po požáru znovu otevřená. Navštívit ji můžete každý týden od pátku do neděle, vždy mezi 10. a 16. hodinou. Z Hřenska se vydejte po červené turistické značce ke Třem pramenům, odkud vás dělí od vrcholu Pravčické brány jen 2,5 km. Tuto perlu Českého Švýcarska navštívily od dob, kdy byla „objevena" pro turistiku, miliony lidí. Mezi mnoha známými osobnostmi její půvab obdivoval i slavný autor pohádek Hans Christian Andersen. Cesta na Pravčickou bránu je prozatím jednosměrná, a to právě od Hřenska. Soutěsky zůstávají veřejnosti zatím uzavřeny, ale i tak se můžete těšit na krásný výlet.

Pokud se chcete v okolí ubytovat, atraktivní volbou bude určitě Resort Mezná. Najdete ho v samém srdci národního parku. Ubytovat se tu můžete hned na třech místech: v penzionu Na Vyhlídce, Nad Soutěskami nebo v apartmánovém domě Do Údolí, kde se po výletě prohřejete v sauně.


Pravčická brána: Navštivte Pravčickou bránu - klenot Českého Švýcarska. Foto: Adam Kubíček


Za unikátními vyhlídkami do Jetřichovic

Pro České Švýcarsko charakteristické stezky ve skalách nenajdete jen v okolí Hřenska, ale i v sousedství obce Jetřichovice. Nacházejí se tu strmé skalnaté svahy protkané exponovanými pěšinami. Vyšplháte-li na vrcholky skal, otevřou se vám dechberoucí výhledy do krajiny. Nejvíce si je vychutnáte z trojice nejznámějších vyhlídek, jimiž jsou Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. Většina lidí míří na první jmenovanou s altánkem na vrcholu. Jestli si ale chcete vyhlídky užít naplno, naplánujte si delší túru až na skalní ostroh pojmenovaný po knížeti Rudolfu Kinském. Celý okruh patří k těm náročnějším, ale vězte, že uvidíte to nejhezčí z Českého Švýcarska. Pro rodiny s dětmi doporučujeme vyrazit do nedalekého Pfeiferova lesíku nebo na zříceninu skalního hradu Falkenštejn.

A kde se v Jetřichovicích ubytovat? Naším tipem je Hotel Bellevue s vynikající českou kuchyní a velmi milými majiteli.


Mariina skála: Na Mariině skále se vám otevřou dechberoucí výhledy do krajiny. Foto: Adam Kubíček


Za romantikou do údolí Křinice

Město Krásná Lípa je východní branou do národního parku a také skvělým výchozím bodem pro výlet do Kyjovského údolí. Naším tipem je okruh, který vám ukáže pestrost zdejší krajiny. Zahájit ho můžete v Domě Českého Švýcarska, odkud se po červené Köglerově naučné stezce vydáte k rozcestí U pěti cest. Odtud dojdete až do malebné osady Kyjov s podstávkovými domy. Dále Kyjovskou skalní stezkou kolem lesního hřbitova vstoupíte do oblasti skal Českého Švýcarska. Střídají se tu schůdky, úzké rokliny, sestupy a výstupy a malebné skalní útvary. Bývalý skalní hrad Kyjovský hrádek už prakticky neexistuje, je od něj ale působivý pohled do Kyjovského údolí, kam záhy sestoupíte. Přes Sněžnou a zříceninu hradu Krásný Buk se dostanete zpátky do Krásné Lípy.

Hlavu tu můžete složit například v Lípa Resortu, který se nachází přímo na náměstí. A pokud máte rádi pivo, využijte jedinečné příležitosti a ubytujte se přímo v areálu krásnolipského pivovaru Falkenštejn. Nejen, že místní řemeslné pivo stojí za degustaci, ale i na jídle si tu doopravdy pochutnáte.

Více informací o akci i tipech na výlet naleznete na www.ceskesvycarsko.cz.