Tipy proti podzimní depresi: Věnujte se aktivitě, která navodí klid vaší duši

S blížícím se podzimem, plískanicemi a mrazivými rány na nás může padat podzimní deprese. Naše tělo přechází do zimního klidnějšího režimu, a musí bojovat s narůstajícím shonem. Škola, práce, blížící se vánoční svátky. Samozřejmě, zase to přejde.

Ovšem ani těch pár týdnů nemusíme nechat naše tělo padat únavou a trápit svou mysl negativními emocemi. Stačí se umět se dostat do pohody. Té docílíme například pomocí jógy. Vyzkoušet ale můžete i další užitečné tipy.

Zastavte se a poslouchejte své tělo

Prvním krokem, jak se dostat z kolotoče, je zastavit a uvědomit si, jak na nás všechen shon působí. Stačí pár minut k zamyšlení a naslouchání tělu. Samo nám poví, co by teď nejvíce potřebovalo. 

Touží po klidné józe? Chce nabudit endorfiny díky pilates či barre? Stačí si vybrat z nabídky aktivit, lekcí a kurzů.

Zpomalte ve shonu kolem sebe

Pokud cítíte, že potřebujete zastavit, je vhodné zvolit meditaci nebo procházku v přírodě. Obojí můžete i krásně zkombinovat. Užijte si každý paprsek slunce, nechte se jím vyhřívat, rozházejte kolem sebe spadané listí. Nenechte ovlivňovat svou náladu počasím. Pokud nemáte prostor se někam projít nebo je opravdu deštivo, můžete si udělat meditační prostor doma. Pusťte si příjemnou hudbu či video, posaďte se na polštář a zapalte si vonnou tyčinku.

Věnujte se zdraví

Pokud cítíte, že vaše tělo potřebuje trochu zdravotní péče, najděte si vhodné cvičení, které vám pomůže s problémy. Ať už vás bolí záda, nebo máte hormonální problémy, naše mysl vše zrcadlí. Veškeré neléčené bolístky se odráží na naší náladě a na dlouhodobém rozpoložení. Proto je důležité vyřešit i zdánlivé maličkosti.

Neřešte trendy

Doslechli jste se o nějakém aktuálním trendu ve cvičení? Nechce se vám do toho? Je to naprosto v pořádku! Dejte na svůj instinkt a zkuste jen to, co opravdu chcete nebo se držte starých dobrých cvičení.

Spoustu nápadů naleznete na www.zenspace.cz

A poslední tip: Buďte dětmi

Zkuste zase vidět podzim očima dětí – barvy, listí, vítr k pouštění draka a Vánoce na blízku. 

Publikováno na: