Chcete ušetřit za vánoční dárky? Víme, jak na to!

Nastavte si rozpočet

Rozhodněte se předem, kolik jste schopni utratit za každého člověka, a pak se toho držte. Cílem je se udržet pod celkovým stanoveným rozpočtem. Takže, pokud jste schopni najít skvělý dárek pro jednu osobu, který je o 100 korun levnější, než jste měli v rozpočtu, jděte do toho! Ušetříte tím třeba na dárek pro někoho jiného.

Poohlížejte se po celý rok

Díky celoročnímu nakupování vánočních dárků budete mít více příležitostí narazit na lákavou nabídku nebo slevu. Sledujte online nabídky, kontrolujte výprodejové regály, listujte v prodejních letácích. Kdykoli uvidíte položku za skvělou cenu, zeptejte se sami sebe, zda by se hodila jako vánoční dárek pro někoho z vašeho seznamu.

Dávejte rodinné dárky

V podstatě místo toho, aby každý člen rodiny dostal něco, dostane dárek celá rodina společně. Může to být například dovolená v zahraničí nebo zážitkový dárek. Tato technika udrží věci jednoduché a zároveň uchová ducha Vánoc.

Vyrobte si vlastní dárky

Výroba vlastních dárků není vždy nejlevnější, ale obecně rozhodně je. Někteří lidé jsou navíc mnohem více vděční, když ví, že jste si na jejich dárku dali sami záležet. Nebojte se využít svůj talent a čas k vytvoření něčeho jedinečného.

Věnujte dar času

Čas jsou peníze. To ví každý. Ale pokud zrovna nemáte peněz na rozdávání, nějaký ten čas si určitě najdete. Vytvořte například kupony na věci, jako je snídaně do postele. Nebo třeba takový kupon na 20minutovou masáž určitě taky potěší!

Hurá na Slevomat!

Širokou nabídku na skvělé vánoční dárky za super cenu najdete na Slevomatu. Neváhejte se tam zastavit! Třeba se tam inspirujete i pro vytvoření dárku vlastní výroby.


Publikováno na: