Kávové kapsle dobývají svět. A není se čemu divit

S kávovými kapslemi je barista každý

Z komerčního hlediska šetří kapsle kavárnám a restauracím spoustu času a nutnosti vyškolit nebo zaměstnat baristu. Pro osobní použití vyžaduje příprava méně úsilí a poskytuje trvale vysoce kvalitní nápoj. 

Místo toho, abyste museli mlít zrna, pak vše měřit a pěchovat, starat se o použití správného množství vody při optimální teplotě, stačí vám jen vložit kávovou kapsli do vybraného přístroje a stisknout tlačítko. Takové pohodlí je skutečným plusem, pokud chcete jen rychlý šálek decentní kávy co nejrychleji, například před odjezdem do práce.

Kapsle udržuje kávu čerstvou

Pokud obvykle kupujete velké balíčky mletých zrn, pak víte, že jakmile jsou otevřené, začnou časem ztrácet aroma. Použití vzduchotěsných nádob může pomoci, ale i tak nebudou zrna tak čerstvé jako před otevřením balení. Kapsle jsou na druhou stranu většinou vyrobeny moderní vzduchotěsnící technologií a káva je v nich tím pádem vysoce chráněná před vnějšími vlivy.

Snadná údržba kávovaru

Kávovary, které se používají na kapsle, se obecně snadno čistí a udržují. Je potřeba čistit jen pár komponentů, například občas vyprázdnit a vyčistit odkapávací misku. Nádoba na vodu bude také sem tam potřebovat vyčistit, ale obvykle je to snadné a rychlé. Občas je nutné i odvápnění. V tomto ohledu nezapomínejte použítat profesionální čisticí prostředky na kávovary. 

Vše to zabere málo místa

Kávovary na kapsle jsou většinou menší velikosti a samotné kapsle jsou velmi malé, s jejich uskladněním tak nebude mít sebemenší problém. Jedna kapsle se navíc rovná jedné kávě, takže budete mít vždy přehled o stavu svých zásob. Pokud doma nemáte místa na rozdávání a zároveň máte rádi přehlednost, tak už teď víte, po čem sáhnout. 

Pozor, některé stroje používají pouze určitou značku nebo velikost kapslí

Jedna z velkých nevýhod je, že každá jiná značka a typ kávovarů používá pouze určitý typ kávových kapslí. Jakmile si tedy nějaký kávovar zakoupíte, budete se muset držet kompatibilních kávových kapslí. Než se pro něco rozhodnete, stojí za to provést průzkum a otestovat chuť. Existuje mnoho kávovarů na kapsle, některé značky nabízejí opravdu levné stroje, ale kvalita kávových kapslí nemusí stát za to.

Náš závěr

Stručně řečeno, používání kávových kapslí má mnoho pro a málo proti. Klady kapslí budou pro průměrného pijáka kávy daleko převažovat nad nevýhodami, ale zda jsou pro vás tou správnou volbou, bude záviset pouze na vás. 

NÁŠ TIP! ETERNITY SURPRISE

Pražírna Cafe Eternity pro milovníky kávy připravila chutnou novinku Eternity Surprise. Dokonalé espresso s dokonalou pěnou a chutí. A opravdu se povedlo. V chuti najdete mléčnou čokoládu, kakao a oříšky. Vše s minimální hořkostí. Je to něco, co bude chutnat 9ti z 10ti lidí. Tyto kapsle jsou vhodné pouze do kávovaru Nespresso.


Publikováno na: