Nepřehlížejte výstražná znamení při platbě na internetu

Podezřelý e-shop

Neuvěřitelná sleva! Tuhle věc jste přesně sháněli a v daném e-shopu ji mají za zlomek ceny? Kdo by to nekoupil? No, ten, kdo je obezřetný… Podezřelé e-shopy poznáte zejména podle produktů nabízených za neobvykle nízké ceny. Prozradí je i nedokonalá čeština nebo negativní recenze. Pozor si také dávejte v případě apelu na čas. Pokud máte na nákup jen 20 minut, pak nepoctiví obchodníci chtějí, abyste jednali pod tlakem a bez rozmyslu.

Bazaroví podvodníci

Na bazarových portálech se to hemží podvodníky, kterým jde o vaše peníze. Dávejte pozor, u koho nakupujete, a pokud je to možné, proklepněte si profil prodejce. Má na něm uvedeno, že zatím neprodal ani jednu věc? Vyskakují o něm špatné recenze? Raději sežeňte vysněnou věc jinde.

 Vyhráli jste, a ani jste nesoutěžili?

Gratulujeme, vyhráli jste! Nepodlehněte vlně euforie a spolehněte se na selský rozum. Těch, kteří lákají na úžasnou výhru, není málo. Neskočte jim na to. Nevyplňujte citlivé informace a číslo své karty si nechte hezky pro sebe. Mohlo by se totiž stát, že místo výhry přijdete o své peníze a citlivé údaje.

Chcete učinit dobrý skutek? Pozor na to

Rádi pomáháte ostatním v nouzi? Dávejte si pozor, kam vaše finanční dary míří. Vznikají totiž falešné charity, které rozhodně nemají dobré úmysly. Pokud si přejete, aby se peníze dostaly do správných rukou, nebuďte ukvapeni a podporujte jen ověřené charitativní organizace.

Jak platit pohodlně online?

Díky placení prostřednictvím nové služby můžete minimalizovat riziko, že i přes veškerou ostražitost zadáte své údaje v podvodném e-shopu. Společnost Visa totiž nabízí bezpečnou službu Click to Pay. Ta umožňuje uložení platební karty pro příští rychlé platby. Data se automaticky propíší, aniž byste museli zadávat 16místné číslo karty. Během toho, kdy platba probíhá, jsou citlivá data zakódována pomocí tokenů. Pro obchodníka jsou nečitelná, a tedy nezneužitelná. A kdyby se i přesto někdo naboural do vašeho účtu, Visa vám vaše peníze na účet vrátí.

Publikováno na: