Rozjel e-shop a díky mini akademii ušetří 35 % na dani

Mini akademie nyní slaví první výročí. Za rok do ní vstoupily čtyři tisíce zájemců a mají reálné výsledky.

Zvýšila sazbu za doučování

Jednou z absolventek je Tereza Gruberová. Vždy ji bavila matematika a už na střední s ní pomáhala spolužákům. Z výuky si nakonec udělala živnost. „Nejvíc mi pomohla lekce o cenotvorbě. Když jsem v létě 2021 začínala, účtovala jsem si jen velmi nízkou sazbu,“ řekla Gruberová.

Díky mini akademii zjistila, co vše do nákladů započítat a jak k tvorbě ceny přistoupit. „Následně jsem svoji hodinovku zvýšila. To mi umožnilo odejít z práce, začít se naplno věnovat podnikání a tomu, co mě baví,“ dodala Gruberová, která na sociálních sítích působí pod přezdívkou Průvodkyně matematikou.

Rozjel ruční výrobu svíček

Dalším účastníkem mini akademie je Petr Zástěra. Pracuje jako prodavač v elektru a do toho rozjel ruční výrobu svíček pod značkou sFíčka. Ze začátku pro něj bylo dost obtížné  zorientovat se ve všech povinnostech, které jako vedlejší OSVČ má. 

„Hledal jsem si informace na internetu. Jako laik jsem jim někdy nerozuměl a jen se do toho zamotával. Proto jsem byl rád, když jsem narazil na mini akademii, kde je to dobře vysvětlené. Dost jsem ocenil, že je zadarmo, protože se snažím mít co nejnižší náklady,“ uvedl Zástěra.

O 35 % nižší daň

V mini akademii ho zajímal hlavně modul o daních. „Všichni na internetu psali, že je dobrá paušální daň. V mini akademii byly různé příklady. Podle nich jsem si udělal vlastní výpočty a zjistil jsem, že když místo paušální daně využiju daňovou evidenci, snížím si daň o 35 procent,“ popsal majitel e-shopu sFíčka.

Začínající živnostník si totiž vybírá ze tří různých způsobů uplatňování výdajů a každý z nich je vhodný pro jinou situaci.


4 tisíce absolventů

Lekce v online mini akademii už zhlédly čtyři tisíce OSVČ a majitelů s. r. o. Všichni, kdo mají IČ maximálně rok, nebo podnikání teprve plánují, absolvují celou mini akademii zdarma. Vzdělávání mají zdarma také všichni uživatelé fakturačního programu iDoklad

Podnikatelé v mini akademii najdou přes 30 video lekcí, ve kterých odborníci srozumitelně vysvětlují daně, účetnictví, fakturaci, pravidla pro OSVČ a s. r. o., řízení financí a cashflow, cenotvorbu, základy obchodu, smlouvy s klienty.

V podnikatelských začátcích vám pomůže i řada bonusů, například sleva 1000 Kč na účetní služby.