Vše, co potřebujete vědět o Mistrovství světa

32 kvalifikovaných zemí z celého světa, 64 napínavých zápasů, spousta krásných gólů a fotbalových okamžiků a 1 vítěz, který zvedne nad hlavu vytoužený pohár. To vše nás čeká při 22. Mistrovství světa, které vyvrcholí 18. prosince velkým finále.

Mistrovství světa se opět bude hrát v tradičním formátu. Týmy jsou rozděleny do 8 skupin po 4 týmech a v posledních zápasech ve skupinách, které se hrají 29. 11. - 2. 12. se rozhodne vždy o dvou postupujících z každé skupiny do vyřazovací fáze.

Již ve skupinové fázi se můžeme těšit na celou řadu zajímavých zápasů. Nejsledovanějším z nich bude pravděpodobně střet Španělska s Německem, který se odehraje 27. listopadu. Dalším zajímavým utkáním bude zápas Chorvatska proti Belgii, která je černým koněm turnaje. Tento zápas můžete sledovat 1. prosince. A určitě zajímavé budou všechny zápasy skupiny H, ve které se sešla vyrovnaná čtveřice týmů z Portugalska, Uruguaye, Ghany a Jižní Koreje.

Samostatnou kapitolou MS jsou vždy stadiony. A Katar se do jejich stavby pustil s velkou pompou, které se samozřejmě také nevyhnula kontroverze. Pro účely MS postavili v Kataru hned 6 nových stadionů a 2 stadiony prošly významnou rekonstrukcí. Největším a nejmodernějším stadionem je Lusail Iconic s kapacitou 86 000 lidí.

Mistrovství světa přináší fanouškům také množství zábavy a možnosti sázení. Ať už se jedná o dlouhodobé sázky na vítěze turnaje, nejlepšího střelce, nebo celkový počet gólů, či čím dál tím oblíbenější live sázky, určitě si přijde na své každý fanoušek fotbalu.