Top 3 místa, která musíte v Budapešťi navštívit!

Trochu geografie a historie na začátek

Budapešť protíná řeka Dunaj, druhá největší řeka v Evropě, rozdělující oblast na dvě města dříve známá jako Buda a Pest, která byla sjednocena v roce 1873. 

Část Buda má pověst klidnější rezidenční části města. Nachází se zde mnoho dechberoucích míst, jako je Budínský hrad a lázně Rudas. Tato část je také známá svým hornatým terénem a celkově krásnou přírodou. Strana Pest je pak jedním ze vzrušujících míst, které chcete navštívit večer. Noční život je tu okouzlující, protože se zde nacházejí ty nejlepší bary, kluby a restaurace.

Odpočiňte si v termálních lázních Széchenyi

Když se řekne Budapešť, tak si mnozí lidé vybaví právě lázně, a tak to má být. Széchenyi

je největší evropské léčebné lázeňské centrum, postavené v roce 1913. Má vnitřní i venkovní termální bazény a sauny všeho druhu. V nabídce najdete i spoustu lázeňských procedur, které vám uleví od různých druhů bolestí a probudí ve vás zcela novou životní sílu. 


Shutterstock


Prozkoumejte Markétin ostrov

Markétin ostrov se nachází uprostřed řeky Dunaj, severně od centra Budapešti. Je to úzký a dlouhý malebný zelený ostrůvek, který měří zhruba 2,5 km; cesta z jednoho konce na druhý trvá asi 45 minut, u jedné smyčky hodinu a půl. Místní obyvatelé zde rádi tráví svůj volný čas, a návštěva tohoto ostrova je tak příjemnou příležitostí, jak poznat zdejší kulturu. Uvidíte i fotogenické středověké ruiny, takže si nezapomeňte vzít foťák.


Shutterstock


Navštivte Velkou tržnici

Toto místo není jen o nakupování, ale také obdivování architektonického skvostu. Velká tržnice je historický a živý prostor, který byl postaven v roce 1897 a je v současnosti největším trhem v Budapešti. A je jen 5 minut chůze od centra města! Ztratíte se zde mezi místními obyvateli, nakoupíte krásné suvenýry, čerstvé pochoutky a další zboží. 


Shutterstock


Zažijte vánoční Budapešť!

Vánoce jsou za dveřmi a Budapešť je jako stvořená pro adventní zážitky. Pokud jste milovníci hudby, tak vám doporučujeme navštívit budovu Opery, jejíž součástí je již po desetiletí Čajkovského Louskáček. Představení vás přenese do kouzelného světa plného barev. Nádherná hudba a choreografie v jedinečné budově Opery je něco, co musíte v zimní Budapešti rozhodně zažít. 


Shutterstock