Šperky jako doplněk, ale také jako ozdoba interiéru

Michal Kadaník se věnuje jak výrobě klasických, tak uměleckých šperků, které lze poskládat do objektu, jenž může zdobit, kromě částí těla, třeba také interiér vašeho domova. Držitel několika designových ocenění aktuálně představuje originální autorskou tvorbu, kde pracuje především se zlatem a drahými kameny. Nová kolekce je tak zárukou stoprocentní kvality snoubící se s luxusním originálem. 

Jak to všechno začalo?

První šperk vyrobil v šestnácti letech a jednalo se o přívěšek pro maminku. Na střední škole potom potají vyráběl na soustruhu místo matek šperky pro holky, které se mu líbily. Svůj první prsten vyrobil v sedmnácti. Postupem času spojil lásku, šperky i kresby v jedno. Vystudoval umělecko-řemeslný obor Zlatník u pana Lambeitla a dnes by rád povznesl klasický šperk v umělecké dílo. 


Foto kredit: Petr Kozlík


Šperk jako umělecký prvek? 

Nedávno spustil na svém e-shopu sekci uměleckého šperku, který je určen pro extravagantnější a náročnější klientelu. Jedná se o řadu tématických šperků s vlastní vitrínou, které lze poskládat do interiérové skulptury. Český zlatník tím sleduje, že by tyto objekty nemusely sloužit pouze k ozdobě těla, ale také interiéru. Ve šperkovnici je jich přeci škoda!


Michal Kadaník se věnuje zlatnickému řemeslu bezmála 16 let. Foto kredit: Petr Kozlík


Nutno dodat, že Michal Kadaník tímto udává nový pohled na zlatnické řemeslo a povyšuje jej do umělecké sféry. Potvrzuje tak staré české pořekadlo o zlatých českých ručičkách.