Nízká hladina testosteronu dělá v mužském těle neplechy. Co s tím?

Je přirozené, že se hladina testosteronu v těle mění. Prudce stoupá kolem 19. roku, v dalších letech je stabilní nebo má jen malé výkyvy až do období 30. roku, kdy začne přirozený pokles. Opravdu nízkou hladinu hormonu začínají muži razantně pociťovat kolem 50. roku života. Je ale otázka, zda si musí v padesáti letech připadat staří. Jestli se u nich musí dostavit jistá sklíčenost a duševní nevyrovnanost nebo poruchy koncentrace. Jestli je nutné mít problémy se spánkem anebo přicházet o svalovou hmotu. Se všemi těmito obtížemi jdou totiž ruku v ruce pocity méněcennosti a celkové psychické vyhoření. „Každý má možnost volby a je jen na něm, zda se rozhodne se o sebe starat, nebo nikoli. I padesátník může být energický, aktivní člověk se spoustou plánů, nesmí jej ale brzdit vlastní tělo. Díky moderní medicíně je možné zjistit, co je příčinou fyzického a psychického diskomfortu, a problém odstranit,“ říká vedoucí lékař testosteronové kliniky AlphaLabs MUDr. Marek Dvořák, Ph.D.

Najděte znovu svou energii

Na začátku úspěšné cesty za zdravím musí první krok udělat každý sám. Někdy je to velmi těžké, zvláště pokud se jedná o problémy v sexuální rovině. Je ale důležité si uvědomit, že mluvit o problému není projevem slabosti, ale naopak. První, co může každý udělat sám, je začít se zdravým životním stylem, do kterého patří:

-        dostatečné množství pohybu na čerstvém vzduchu,

-        vyvážená životospráva obsahující dostatek vitamínů a minerálů,

-        odbourání stresu a vyhýbání se stresovým situacím,

-        kvalitní noční spánek. 

V mnoha případech jen samotná změna životního stylu nestačí, tělo nedokáže samo vytvářet potřebné množství testosteronu, a je proto zapotřebí řešit obtíže s odborníkem. „Není nutné mít doporučení od praktického nebo jiného lékaře. Stačí přijít na kliniku AlphaLabs a zde podstoupit všechna potřebná vyšetření. Na základě výsledků stanoví lékař diagnózu a navrhne jednu z variant, jak zvýšit hladinu testosteronu v organismu,“ říká MUDr. Marek Dvořák, Ph.D. Samotná léčba muže nijak neomezuje v běžném životě, je zcela diskrétní a časově nenáročná. Není proto jediný důvod, proč opět nepocítit komfort mladické energie a radosti ze života. Stačí se jen rozhodnout a jít do toho.