Kde se v lednu ohřát? Egypt je sázkou na jistotu

„Ideálními destinacemi jsou i v tomto období egyptská letoviska Hurghada a Marsa Alam, kde stále panují příjemné teploty kolem 23–25 °C, které jsou vhodné jak pro koupání a potápění v moři, tak pro objevování monumentálních památek faraónů. Letadlem se do obou míst dostanete už za 4,5 hodiny,“ říká tisková mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Ilona Topolová.

Relax na pláži i krása pod hladinou

Energii po náročných svátcích a oslavách nového roku zaručeně dobijete na krásných egyptských plážích, kde slunce hřeje po celý den a nezakryje ho ani mráček. Pokud se navíc rádi potápíte, je tím pravým místem pro vás oblast Marsa Alam. Většina zdejších hotelů se totiž nachází v blízkosti korálových útesů, kde při potápění či šnorchlování uvidíte spoustu pestrobarevných ryb. 

„Pokud však chcete zažít ještě více, vydejte se s cestovní kanceláří na lodní výlet, který začíná v přístavu Port Ghalib, odkud se pořádají plavby do zátoky Marsa Mubarak. Těšit se tu můžete na nádherné korály, vodní želvy a nespočet druhů ryb,“ láká Ilona Topolová. 

Procházka přístavem a pestrý noční život

Dáváte přednost spíše zábavě a místům, kde to žije? Pak vás nadchne letovisko Hurghada, které je ideálním místem nejen pro plážovou dovolenou, ale i procházky po krásném přístavu Marina. Kromě desítek turistických lodí a luxusních plachetnic tu lze obdivovat majestátní mešitu El Mina Masjid. Zavítat můžete také dovnitř, jen je potřeba mít odpovídající oblečení zahalující ramena, kolena i kotníky. 

Nejvíce to tady však žije večer a v noci, kdy je celá přístavní promenáda včetně mešity osvícená. Určitě zajděte do některého z shisha barů, kde si lze vychutnat vodní dýmku. Její kouření patří k běžným rituálům každého Egypťana a určitě stojí za vyzkoušení. Mají tu několik tabákových příchutí, zvolit můžete mango, mátu, meloun nebo třeba borůvku.

Vzhůru za památkami

Hurghada je navíc vhodným výchozím místem pro výlety za staroegyptskými památkami, jako jsou například pyramidy v Gíze. Ještě o něco blíže je to do Luxoru, na jehož předměstí zvaném Karnak se nachází pozůstatky chrámového komplexu boha Amóna-Réa. Jde o velmi rozlehlou a archeologicky ceněnou památku s řadou sloupových nádvoří, soch faraónů a alejí beraních sfing. Dochoval se zde i vysoký pylon zdobený reliéfy vojenských činů Ramsese II. nebo růžový obelisk. Součástí výletu do Luxoru je také nedaleké Údolí králů, kde bylo pohřbeno 63 faraónů včetně slavného Tutanchamona.