Poznejte nejkrásnější pláž Egypta

Rudé moře, které omývá egyptské břehy, si získalo srdce řady turistů díky bohatému podmořskému životu. „Vyskytuje se zde přes dvě stě druhů korálů, z nichž některé jsou starší více jak dva miliony let. Mezi nimi proplouvají tisíce druhů pestrobarevných ryb. Na tak malém geografickém prostoru se taková pestrost nevyskytuje nikde jinde na světě. Při šnorchlování navíc můžete narazit i na mořské želvy,“ říká tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová. 

Plážový ráj

Ačkoli se některé hotely rozkládají na krásných písčitých plážích, vyplatí se vydat i za poznáním dalších míst. Jedním z nich je tropický ostrov Giftun, kterému se díky plážím s bílým pískem a azurovému moři přezdívá „egyptské Tahiti“. Z přístavu v Hurghadě se sem lodí dostanete už za necelou hodinu a těšit se můžete doslova na ráj na zemi. Nenajdete zde žádné hotely a apartmány, jen pár restaurací a zázemí pro turisty včetně slunečníků a lehátek. Giftun je totiž přírodní chráněnou oblastí. Díky tomuto statusu se ho daří zachovat v původním stavu.

Na ostrově se nachází hned několik pláží, tou nejnovější je Eden. Turistům se otevřela teprve před pár měsíci, takže zde není takový ruch jako například na sousední pláži Mahmaya. „Eden splňuje přesně to, co si pod názvem ráj představujete: krásnou pláž s dostatkem soukromí, houpačky přímo v moři a hlavně korálové útesy. Šnorchlovat můžete buď sami pár metrů od pobřeží, nebo se lze vydat s instruktorem na otevřené moře. Po návratu se těšte na skvělý oběd,“ láká Ilona Topolová.

Zažijte dobrodružství v poušti

Egyptě se samozřejmě nemusíte jen koupat a potápět v Rudém moři. Jedinečné zážitky na vás čekají i v poušti, kde se vyplatí strávit celý den. Písečné duny můžete zdolávat třeba na čtyřkolce. Písku se bát nemusíte, dostanete speciální brýle a kolem obličeje šátek. Pak se vydáte vstříc nekonečným dunám a cestou se pokocháte pohledem na majestátní hory. 

„Navštívíte zde také beduínskou vesnici, kde ochutnáte skvělý arabský čaj a zakoupíte originální suvenýry, které vyrobili nebo vypěstovali sami beduíni. Jde například o léčivé čaje a mastičky na různé neduhy, nebo pouštní růže sloužící jako dekorace do bytu. Uvidíte tu ale i místní ženy, které přímo před vašimi zraky uválí a připraví tenké chlebové placky, jež vám následně dají ochutnat,“ popisuje Ilona Topolová. 

Vybere si každý

Ke skvělé dovolené patří nejen spousta úžasných zážitků, ale také komfortní ubytování. Poměr ceny a kvality je ostatně dalším důvodem, proč je Egypt tolik oblíbený. Zdejší hotelové komplexy nabízí širokou škálu výběru, od těch lacinějších až po opravdu luxusní. „V Hurghadě doporučuji hotel Beach Albatros Resort, který má nejen krásnou pláž, ale také vlastní aquapark. V jeho blízkosti se navíc nachází řada obchodů,“ říká Ilona Topolová z CK Blue Style.