Poznejte místo, kde neznají stres!

Kapverdy, které leží u západního pobřeží Afriky, tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Mezi ty nejlépe dostupné patří ostrov Sal pojmenovaný po soli, kam se letecky z Prahy dostanete za 7 hodin. „Sal je ideální destinací pro každého turistu. Nabízí nejen odpočinek na krásných plážích, ale i řadu poznávacích a adrenalinových zážitků a také bohatý noční život. I teď, během zimních měsíců, tady panují teploty mezi 24-27 °C. Velkým bonusem jsou také místní obyvatelé, kteří se řídí heslem no stress. Neustále se usmívají a vše berou s klidem,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. 

Pro milovníky odpočinku i adrenalinu

Na ostrově Sal najdete nekonečné pláže, které vybízí nejen k odpočinku, ale i aktivní zábavě. Vane tady příjemný vítr, který pobyt na slunci činí snesitelným, a navíc přeje vodním sportům. Mořské vlny můžete zdolávat na surfu nebo si pod dohledem instruktorů vyzkoušet kitesurfing, při kterém se na prkně proháníte díky tažnému draku. Ten vás vynese i několik metrů nad hladinu! „Jedná se o aktivitu vhodnou i pro začátečníky, na starost vás tu mají vyškolení instruktoři. Nejdříve zažijete suchý trénink na písku a pak už směle na moře,“ popisuje Lenka Pátek. 

Z koňského hřbetu

Ostrov Sal je malý a s půjčeným autem či skútrem ho procestujete za jeden až dva dny. Pokud ale toužíte po netradičním zážitku, nenechte si ujít projížďku na koních přes velké solné pláně Santa Maria, na kterých se odpařováním mořské vody získává sůl. Poté se pokračujte na pláž Kite beach, kde panují nejlepší podmínky pro kitování. 

Noční život na jedničku

Čím jiným odstartovat noční život na ostrově Sal než dobrou večeří? Tu si můžete dát v plážové restauraci hotelu Odjo d’água. „Doporučuji sem vyrazit zejména na tzv. kapverdský večer ve stylu barbeque. Těšit se můžete nejen na grilované ryby a kuřecí maso, ale i národní pokrm cachupa, který připomíná náš guláš, či na tradiční pudinkový dezert zalitý karamelem. Během večeře hraje živá hudba, uvidíte i typické kapverdské tance a ohnivou show, a to vše přímo u mořského pobřeží,“ láká Lenka Pátek z CK Blue Style. 

Tím, ale večer teprve začíná. Na Salu najdete spoustu barů a hudebních klubů. Mezi vyhlášené patří například bar Ocean café, kde mají ty nejlepší míchané koktejly. Úžas ve vás vzbudí i místní číšníci a servírky, které přímo před vašimi zraky spontánně zatančí několik tanců v rytmu funaná. Jde o hudební styl, kterému vévodí hra na akordeon a rychle se měnící rytmy.

Kde se ubytovat

K vydařené dovolené patří i kvalitní hotely, kterých je na Salu hned několik. Nejčastěji se jedná o čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové. Skvělé zázemí vám poskytne nově otevřený hotel Riu Palace Santa Maria, který se nachází na nejkrásnější pláži ostrova Santa Maria beach. Skvělé místo, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro cestující bez dětí (pokoje v hotelové části pouze pro dospělé). Součástí hotelu je 5 restaurací a vodní park Splash Water World.