Výdejní místa do 10 minut z domu. PPL jich plánuje 7000

Zásilka bez čekání

Vzrůstající poptávka po Parcelshopech, tedy provozovnách, které vedle své běžné činnosti umožňují vyzvednutí a podání zásilky, a samoobslužných Parcelboxech dává najevo, že čekat doma na balíček již ne každému vyhovuje. 

„Obliba Parcelboxů a Parcelshopů raketově roste, a to i mimo vánoční sezónu, což je jasný signál, že se bez výdejních míst v budoucnu neobejdeme. Výhodou je vedle flexibility, kterou poskytují, i cena. Tento způsob doručování je levnější než klasický dovoz do vlastních rukou. Síť proto stále rozšiřujeme a už letos se mohou těšit naši zákazníci až na sedm tisíc Parcelshopů a Parcelboxů po celé republice,” uvádí Milan Loidl, ředitel marketingu a business development PPL CZ.


Vyzkoušejte výdejní místa PPL, kde máte na vyzvednutí balíku čas. Zdroj foto: PPL CZ.


První Parcelboxy, které lze využít pro vyzvednutí zásilek, vrácení zboží zpět odesílateli či posílání balíčku, byly do provozu uvedeny na podzim 2021. Od té doby jejich vytížení i počet rychle roste. Ambicí PPL je pokrýt celou republiku sítí Parceshopů a Parcelboxů tak, aby se bylo možné k nejbližšímu dostat ve městě za 5 minut a na venkově do 10 minut.

Všechny balíky v jedné aplikaci

Možnost vyzvednout balíček ve výdejním místě nebo v boxu hned vedle práce není jediný trend v doručování, se kterým se PPL setkává. V rámci reakce na poptávku po chytrém, flexibilním a pohodlném řešení proto spustilo mobilní aplikaci mojePPL. V ní mají zákazníci na jednom místě dokonalý přehled o všech zásilkách včetně možnosti změny adresy i času doručení přes webový odkaz, zjištění ceny balíku nebo navigaci na nejbližší výdejní a podací místo. Výhodou je také možnost elektronického podání balíku bez nutnosti tisknout etiketu.


Otevřete svět zásilek pohodlně ze svého mobilu v aplikaci mojePPL. Zdroj foto: PPL CZ.


„Ať už v klidu doma nebo na cestách jsme dnes všichni zvyklí vyřizovat vše z mobilu a nechceme se zdržovat hledáním e-mailů, esemesek nebo telefonováním. Tím, že se nám podařilo vyvinout aplikaci, která slučuje vše podstatné o zásilkách na jednom místě, doufáme, že potěšíme všechny naše zákazníky,” dodává Milan Loidl. 

V aplikaci mojePPL, která je nově k dispozici zdarma ke stažení, je možné podat Balík pro tebe za akční cenu.