Kam na jarní prázdniny? Egypt je sázka na jistotu

„Hlavními argumenty pro návštěvu Egypta jsou stabilní a příjemné klima a skvělý poměr ceny a kvality. Pobřeží Rudého moře má svůj půvab i v tom, že jde pro nás o nejbližší celoročně teplé moře. Do Egypta, kam létáme několikrát týdne, cesta trvá 4,5 hodiny, a to jak z Prahy, Brna i Ostravy,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Dokonalé zázemí

Mezi nejoblíbenější letoviska v zimním období patří Hurghada, která je pro rodiny s dětmi jako stvořená. Většina hotelů se totiž nachází přímo u písčitých pláží s pozvolným vstupem do klidného moře. Zatímco vy si budete užívat opalování, vaše ratolesti si tu mohou postavit hrad z písku.

Ráj na zemi

Byla by ale škoda trávit čas jen na hotelové pláži, je spousta míst, kam můžete vyrazit i s dětmi. Jedním z nich je tropický ostrov Giftun, kterému se přezdívá „egyptské Tahiti“. Důvodem je bílý písek a azurové moře. Z přístavu v Hurghadě se sem lodí dostanete už za necelou hodinu a těšit se můžete doslova na ráj na zemi. Nenajdete zde žádné hotely a apartmány, jen pár restaurací a zázemí pro turisty včetně slunečníků a lehátek. Giftun je totiž přírodní chráněnou oblastí, díky tomuto statusu se ho daří zachovat v původním stavu.

Na ostrově se nachází hned několik pláží, tou nejnovější je Eden. Turistům se otevřela teprve před pár měsíci a splňuje přesně to, co si pod pojmem „ráj“ představujete: krásnou pláž s dostatkem soukromí, houpačky přímo v moři a slunce po celý den.

Pokud navíc rádi prozkoumáváte podmořský svět, přijdete si zde na své. „Šnorchlovat můžete buď sami pár metrů od pobřeží tohoto krásného ostrova, nebo se vydat s instruktorem na otevřené moře. Uvidíte tady spoustu korálových útesů a mezi nimi desítky pestrobarevných ryb,“ láká Lenka Pátek.

Za historií

Máte zvídavé nebo školou povinné děti, které zvládnou i náročnější aktivity? Vyrazte s nimi v rámci fakultativních výletů objevovat historické krásy Egypta. Mezi největší lákadla patří jak Káhira a pyramidy v Gíze, tak chrámový komplex v Luxoru, který je, co se týče kilometrů, ještě blíže.

Vybere si každý

Ke skvělé dovolené patří nejen spousta úžasných zážitků, ale také komfortní ubytování. „Skvělou volbou je hotel Beach Albatros Resort s vlastním aquaparkem, který leží na krásné písčité pláži. Potěší vás i stravování all inclusive a nákupní možnosti v těsné blízkosti hotelu,“ doporučuje Lenka Pátek z CK Blue Style.

Publikováno na: