3 důvody, proč na „jarňáky“ do Egypta

„Ideální destinací pro jarní prázdniny je klidné egyptské letovisko Marsa Alam s krásnými plážemi, průzračnými vodami Rudého moře a jedinečnými výlety do pouště. Výhodou je také poměrně krátká doba přímého letu, dostanete se sem už za 4,5 hodiny. A skvělý je i poměr ceny a kvality – za opravdu výhodné ceny zde získáte skvělé ubytování se stravou all inclusive,“ říká obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.  


Dopřejte si zasloužený odpočinek na břehu čistého moře azurové barvy.


Oblast Marsa Alam, která byla ještě před desítkami let malou a nenápadnou rybářskou vesničku, je proslulá svojí klidnou atmosférou. Zamiluje si to tady každý, kdo touží po odpočinku a nemá rád rušná místa. Je to také ideální lokalita pro milovníky šnorchlování a potápění. Většina hotelů v Marsa Alam se totiž nachází v blízkosti korálových útesů, kde bují bohatý podmořský svět.


Objevujte fascinující podmořský svět


Výlety pod hladinu

Ať už budete na hotelových plážích šnorchlovat nebo se potápět, je zaručeno, že tu spatříte spoustu pestrobarevných ryb a korálů. I přesto se vyplatí vydat se i na některý z lodních výletů, které začínají v přístavu Port Ghalib, odkud se pořádají plavby do zátok Marsa Shouna a Marsa Mubarak. Ty jsou vyhlášené výskytem nejen několika set druhů ryb, ale i  vodních želv. Nejčastěji tady narazíte na mořské želvy, zejména na kriticky ohroženou karetu pravou, která měří až jeden metr a váží až 80 kilogramů.  Bát se jí nemusíte, patří mezi krotká zvířata.

Pokud ale toužíte zažít něco jedinečného, vydejte se na lodní výlet do zátoky Sataya na jihu Marsa Alam. Zátoku lemuje tříkilometrový korálový útes ve tvaru písmene C, uvnitř kterého se nachází laguna o hloubce 10 metrů. Útesu Sataya se díky výskytu delfínů často přezdívá „delfíní zátoka“ – šance, že zde spatříte hejna delfínů, je téměř stoprocentní.


V zátoce Sataya si můžete zaplavat i s delfíny.


Adrenalin v poušti

V Egyptě si ale rozhodně nenechte ujít ani výlet do pouště, která nabízí spoustu zážitků. „Oblíbeným výletem je divoká a chvílemi i lehce adrenalinová jízda v terénních džípech přes písečné duny a štěrkovité kopce, po které následuje návštěva beduínské vesnice, kde se seznámíte s tradičním způsobem života místních obyvatel. Po západu slunce na vás čeká barbecue večeře a orientální show,“ doporučuje Lenka Pátek. Skuteční dobrodruzi mohou v poušti strávit i celou noc.


Navštívit můžete i tradiční beduínskou vesnici a projet se na velbloudech.


Špičkové hotely

Místní hotelové rezorty nabízí vše, co k dokonalé dovolené patří -  vkusně zařízené pokoje, vynikající kuchyni, sportovní vyžití, relaxaci i zábavu. „Skvělé zázemí poskytuje hotel Gorgonia Beach Resort, který se nachází v blízkosti národního parku Wadi el Gemal a lemuje ho pláž s korálovým pobřežím,“ dodává Lenka Pátek z CK Blue Style.

Publikováno na: