Nejlepší dobíječ energie? Dovolená nabitá zážitky

„Návštěvu emirátu Ras al Khaimah doporučuji všem, kteří na dovolené netouží jen po odpočinku, ale i po poznávání a adrenalinu. V porovnání s jinými exotickými destinacemi se jedná o velmi dostupnou destinaci. Nejdříve vás čeká 6 hodinový přímý let z Prahy do Dubaje a pak už jen necelá hodina jízdy autem do Ras al Khaimah. Našim klientům navíc nabízíme různé délky pobytů, vyrazit s námi můžete na týden nebo třeba jen na prodloužený víkend,“ říká tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

Relax na pláži

Nejlepší doba pro návštěvu Ras al Khaimah je právě teď. V únoru i v březnu zde teploty dosahují až 27 °C, přičemž teplota vody je v průměru nižší jen o 2 až 3 °C. Není divu, že díky tomuto ideálnímu teplotnímu poměru míří první kroky turistů právě na pláž. Zdejší pláže jsou pokryté jemným téměř až bílým pískem a nejsou tak zalidněné jako ty v Dubaji. Mezi oblíbené patří tzv. Pláž plameňáků (Flamingo Beach), kde se jak, už název napovídá, vyskytují plameňáci. Hojně navštěvované jsou i pláže Jazirat al Hamra public beach nebo Al Mairid.

Pro horaly i dobrodruhy

Odpočinek na pláži se dá skvěle kombinovat s výlety do hor. Zdejší majestátní pohoří Hajar s nejvyšší horou Spojených arabských emirátů – Jel Jabeis nabízí hned několik možností. Kromě několika trekových tras protkaných řadou vyhlídkových se zde nachází i jedinečná atrakce -nejdelší zip lina na světě (lanový skluz), která měří téměř 3 kilometry a díky závratné rychlosti až 150 km/h jízda na laně trvá jen tři minuty. Adrenalinová atrakce se nachází na vrcholu nejvyšší hory emirátů Jebel Jais a vede přes hluboké rokle, kaňony a rozeklané vrcholy ve výšce 1 680 metrů nad mořem.

Za romantikou do pouště

Dalším lákadlem emirátu Ras al Khaimah jsou jeho pouštní oblasti, zvláště pak přírodní rezervace Al Wadi. Ta je domovem krásných arabských koní, velbloudů, pouštních lišek i antilop.

Kromě krásných zvířat zde na návštěvníky čekají i adrenalinové zážitky, jako je jízda na čtyřkolce na pouštních dunách i jízda jeepem zakončená pohledem na západ slunce. V přírodní rezervaci turisté zažijí i autentický beduínský životní styl, občerstvení u táboráku i pozorování hvězd. Ti odvážnější tady můžou strávit i noc. 

Vše pro turisty

Stejně jako emirát Dubaj, tak i Ras al Khaimah, poskytuje ubytování v prvotřídních hotelech. Většina z nich je situována přímo na soukromých plážích. „Doporučuji hotel Bm Beach Resort u krásné písčité pláže, kterou lemuje palmová alej. Hotel má také svůj vlastní aquapark, takže si tady na své přijdou i děti,“ říká Ilona Topolová z CK Blue Style.

Publikováno na: