Jak mít krásné vlasy bez známek poškození

Vlasy mohou být poškozené mechanicky nebo chemicky.

Chemické poškození způsobuje časté barvení nekvalitními barvami, trvalá, odbarvování atd.

Oproti tomu mechanické poškození způsobuje vystavování vlasů vysokým teplotám (kulmování, fénování), spaní s mokrými vlasy a nešetrné rozčesávání či naopak utahování gumiček.

Poškození se projevuje lámavostí, suchostí, ztrátou pružnosti, lesku a vitality vlasů.

Cílem je tedy vlasy osvěžit pomocí regeneračních šamponů, regeneračních kúr a masek. Vlasové kúry a masky se nanášejí v celé délce, ovšem nikoliv na pokožku. Prospěšné jsou i oleje jako např. arganový, jojobový či kokosový. Často se používají dokonce směsi více olejů.

Intenzivní regenerační šampon APIVITA Intense Repair regenerační šampon 250 ml (drmax.cz) nabízí např. značka přírodní řecké kosmetiky Apivita, která je založena na účincích výtažků z medu a dalších včelích produktů. Na velmi suché, poškozené až krepaté vlasy se zaměřuje také KLORANE šampon s BIO máslem Cupuacu 200 ml (drmax.cz), který vyživuje vlas do hloubky, uhlazuje ho a dodává lesk.

Na suché konečky a mastné vlasy se specializuje šampon APIVITA Oily Roots Dry Ends šampon na mastné kořínky a suché konečky 250 ml (drmax.cz), který obsahuje extrakt z kopřivy, propolisu a esenciální oleje grepfruitu a šalvěje. Vlasy regeneruje, hydratuje a zanechává je jemné a hladké.

Více se o vlasech dozvíte ZDE.


Publikováno na: