Tipy pro perfektní vlasy: Rozluštěte tajemství krásných vlasů jednoduše a rychle

Při mytí je vhodné provádět jemnou masáž, aby se pokožka u kořínků vlasů prokrvila. Vlasy je potřeba umýt vždy 2krát šamponem, protože při prvním mytí se vlas „otevírá“ a druhé mytí pak proniká hlouběji. Následné použití kondicionéru vlas „uzavírá“, usnadňuje rozčesávání a hydratuje. Pro intenzívní péči se přibližně 1krát týdně doporučuje používat vlasovou masku.

Po umytí vlasy nikdy nedřete ručníkem, ale pouze jemně promačkávejte. Mokré vlasy jsou křehké, proto by se neměly stahovat do culíku či drdolu. Během fénování je šetrnější použít studený vzduch, aby se vlasy nevysušovaly. Kdo se však bez horkého vzduchu neobejde, měl by vždy použít přípravek pro ochranu vlasů před teplem.

Frekvence mytí vlasů závisí na jejich typu. Mastné či jemné myjeme častěji, suché naopak s nižší frekvencí. V případě problémů s lupy je vždy nezbytné nejprve určit, zda se jedná o lupy suché či mastné, a až dle toho vybrat vhodnou péči.


Nezapomínejte na výživu

Pro zdravý růst vlasů je nezbytný dostatečný přísun zinku, biotinu, vitamínů A, E, D a B2, bílkovin, cysteinu, methioninu a tyrosinu. Většina z nás nestíhá sledovat množství živin v potravinách, řešením ovšem může být vhodný doplněk stravy, např. skinexpert BY DR.MAX ReviHair 60 kapslí (drmax.cz), který obsahuje všechny výše uvedené živiny. Biotin, zinek a extrakt z přesličky rolní přispívají ke zdraví vlasů.

Důležitá je také sluneční ochrana, a to zejména v létě a na horách. Používání přípravku s SPF faktorem by mělo být dnes už samozřejmostí. Např. Uriage Bariésun Suchý olej na opalování SPF50+ sprej 200 ml (drmax.cz) je suchý olej s velmi vysokou ochranou určený na vlasy i pokožku.

Na vlasy má vliv i životní styl. Proto je nezbytný dostatečný spánek a vyvarovat se alkoholu, kouření i stresu.

Ideálním řešením je tedy zdravý životní styl, vyvážená strava, ochrana před sluncem, správně zvolené vlasové přípravky a vhodná vlasová péče.

Více o vlasech se dozvíte na webu.

Publikováno na: