Praktické tipy pro novopečené maminky: Od přebalování po kojení

Přebalování

Přebalování není jednoduché, ale s několika kroky může být mnohem snadnější. Za prvé, je důležité mít kvalitní pleny. Na trhu je mnoho značek, ale doporučujeme zvolit pleny, které jsou kvalitní, pohodlné pro dítě a zároveň neobsahují škodlivé látky. Pleny jsou totiž v přímém kontaktu s dítětem a mohou způsobit podráždění nebo alergickou reakci.

Důležitou součástí přebalování je také přebalovací podložka. Vyberte si podložku, která je měkká a pohodlná pro vaše miminko. Přebalování je opravdu mnohem snadnější, pokud máte všechny potřebné věci (pleny, vlhčené ubrousky, mast na zadeček) připravené předem.

Péče o pokožku miminka

Pokožka vašeho miminka je citlivá a vyžaduje speciální péči. Zvolte kosmetiku pro miminka, která neobsahuje škodlivé látky a je šetrná k pokožce. Když přebalujete vaše dítě, nechte pokožku na chvíli nezakrytou, aby mohla dýchat a regenerovat se. Pokud má vaše dítě podrážděnou pokožku, vyzkoušejte bylinnou mast nebo olej.

Mast na bradavky

Kojení může být krásné, ale může také způsobovat bolestivé podráždění bradavek. Pokud se s tímto nepříjemným vedlejším projevem potýkáte, doporučujeme použít mast na bradavky. Zvolte mast, která je šetrná a neobsahuje umělé látky. Kojení by mělo být pro vás i pro vaše dítě příjemné a bezbolestné.

Bylinný čaj pro maminky

Kromě péče o vaše miminko myslete také na sebe. Porod a péče o miminko mohou být velmi vyčerpávající, a proto je důležité, abyste pečovaly o své zdraví. Bylinný čaj pro maminky může být vynikající volbou. Čaj z máty nebo fenyklu pomáhá uklidnit trávení a navíc má zklidňující účinky.

Nezapomínejte na sebe

Celkově je důležité si uvědomit, že péče o miminko může být náročná, ale s kvalitními produkty ji můžete zvládnout mnohem snadněji. Nezapomínejte na to, že neexistuje "správný" způsob, jak pečovat o dítě. Důležité je řídit se tím, co je nejlepší pro vás a vaše miminko.

Širokou škálu šetrných produktů pro vaše miminko najdete na dm.cz.