„Týmová spolupráce je pro nás klíčem k úspěchu,“ říká Ing. Zdeněk Honek

V průběhu třiceti let svého působení na trhu s automobily stála společnost HAVEX-auto s.r.o. u zrodu mnoha nových projektů. Ať už šlo o kulturu nebo sport, vždy se snažila podpořit takové aktivity, jež dávají smysl. K nejnovějším počinům v tomto směru patří i pomoc se vznikem rodinného filmu o dětech a jejich snu hrát hokej jako „zlatí hoši“ na olympiádě v roce 1998.

Pane inženýre, snímek Děti Nagana kromě pocty slavným hokejistům v sobě nese poselství o tom, že dětské sny a nadšení pro cokoli by se měly podporovat. Zároveň poukazuje na důležitost sportu v životě dětí, jejich vztahu k němu včetně neopomenutelného významu rodiny. Jak tato myšlenka souzní s filosofií Vaší firmy? Proč jste se rozhodli spolupracovat s tvůrci tohoto filmu?

Naše společnost letos slaví třicet let. Už od raných dob podporujeme sport od amatérského až po profesionální, konkrétně v regionu například hokejisty ve Vrchlabí a historicky i v Nové Pace. Jsme rovněž dlouhodobým partnerem Jirky Prskavce.

Současně pořádáme zaměstnanecké dny pro celou rodinu s rozsáhlým sportovním zázemím, takže propojení sportu a rodiny je pro nás více než přirozené.

Led, velká dřina a tým. Námět filmu Děti Nagana, který má premiéru k dvacátému pátému výročí olympijského finále, nám dost připomněl začátky v Krkonoších.  

Jinak, z pohledu rozhodnutí jít do spolupráce bylo poměrně rychlé. Režisér Daniel Pánek si nás totiž vyhlédl na loňské premiéře pohádky Princ Mamánek, kterou jsme také podpořili.  

Můžete čtenářům přiblížit, jak konkrétně spolupráce probíhala? Co bylo, řekněme, Vaším úkolem?

Naším úkolem je, jako u většiny spoluprací, dodat mobilitu po určitou dobu. Zde jsme se s Danem dohodli na jednom roku a zabezpečení kompletní dopravy kolem pražské premiéry.

Filmový trenér v podání Hynka Čermáka říká, že nikdo není víc než tým. Souhlasíte s tím? Je, podle Vás, důležité mít někoho, na koho se dá spolehnout – v běžném životě, v obchodu, ve sportu, …?

Rozhodně. Týmová spolupráce je pro nás klíčem úspěchu - na provozovnách v rámci servisu a obchodu i v rámci managementu společnosti. Každý máme různé dovednosti a silné stránky. Na počátku kariéry jsem tohle hledisko dost podceňoval. Snažil jsem se u všeho být a ideálně si ty důležité věci dělat sám. Lehce se tak stanete brzdou rozvoje firmy a bez důvěry dobrý tým nepostavíte. Takže ve zkratce ano, souhlas. J

Díky za upřímnost a v osobnější rovině ještě zůstaneme. Před pětadvaceti lety se český národ semkl a držel pěsti našim hokejistům. Díky jejich velkolepému vítězství jsme zase mohli zažít pocit národní hrdosti. Jak jste tento den, nebo vlastně ráno, prožíval Vy? A ovlivnilo Vás to nějak? 

Byl jsem s tehdejší přítelkyní doma u její sestry a partnera v České Lípě. Možná nás tam bylo více, to už mi trochu splývá. Nicméně co si vybavuji stoprocentně, je ta neskutečná atmosféra. Ten byt byl v paneláku a hluk chvilkami připomínal stadion. Už jsem byl dospělý, takže samozřejmě nechyběly oslavné přípitky do křiku Roberta Záruby a velká hrdost na náš národ. Čtrnáct dní všude české vlajky. Když si na to vzpomenu, pořád si ten dobrý pocit umím celkem přesně vybavit.

Ano. Tomu rozumí snad každý, kdo tehdy fandil. A Děti Nagana nám všem ten pocit znovu připomenou. Když se ale vrátíme do současnosti, v poslední době jste podpořili tři filmy – Poslední závod, Princ Mamánek a nyní tedy Děti Nagana. Je v dohlednu další podobný projekt, jehož se plánujete účastnit?

Máte pravdu, že v posledních letech si začínáme připadat, jako fond kinematografie. My ty krásné projekty nevyhledáváme, ony si nás nachází. Ať už přes herce nebo režiséry. Například nápad na partnerství pohádky Princ Mamánek se zrodil u mne na terase, když se na návštěvu stavil kamarád fyzik Honza Rak, který má v pohádce maličkou roli. Hned zavolal Janu Budařovi a pak už to vzalo celkem rychlý spád. Takže i do budoucna máme oči otevřené a uvidíme.  

Nezbývá, než společnosti HAVEX-auto popřát dobrý rozhled a do příštích let dostatek energie nejen na podporu dalších krásných projektů.