Bojujete s neustálým vnitřním neklidem? Zkuste osvědčené techniky pro zvládnutí úzkosti

Úzkost je přirozená, někdy dokonce prospěšná věc. Pomáhá nám ve vypjatých situacích mobilizovat veškeré síly, abychom se z nich dostali. Jenže když se objevuje až příliš často, nebo nás dokonce vůbec neopouští, je třeba zpozornět.

Pozor na tyto příznaky

Ačkoli by se mohlo zdát, že úzkostí trpí jen naše psychika, opak je pravdou. Obavy a strachy přinutí k reakci také naše tělo. Jakých příznaků si všímat? Jsou to:

Jak proti úzkosti bojovat?

Myšlenky na to, co v nás stav úzkosti vyvolává, potlačit nemůžeme. Vkrádat se nám do hlavy budou tak jako tak. A rozhodně před nimi neutečeme, to je špatná cesta. Kouzlo úspěchu spočívá v něčem úplně jiném – umění s nimi žít a pracovat.

Uvolněte tělo a mysl. Neustálé obavy vysilují tělo i mysl. Relaxace je tedy velice důležitá. I chvilka oddechu může pomoci nastolit vnitřní rovnováhu a dobít baterky.

Jděte ven. Uzavřené prostory mohou obavy zhoršovat. Zařaďte procházky do svého týdenního plánu.

Cvičte. Jakékoliv fyzické cvičení přenese pozornost k tělu a upozadí tak negativní myšlenky.

Zkuste relaxační techniky. Najděte pro vás tu nejpříjemnější, jako jsou autogenní trénink, jóga, tai-či, meditace a další.

Nebojte se požádat o pomoc

Promluvte si. Dovolit si otevřít se druhému je lékem pro duši. Říká se, že sdílená starost je poloviční! Existují i léky pro úlevu od příznaků úzkosti, které si můžete sami zakoupit v lékárnách.

Anxiolytikum z přírody

Lavekan® je rostlinného původu a využívá osvědčené síly bylinky, kterou ke zklidnění ustarané mysli používají lidé odnepaměti – levandule lékařské. Právě z ní pochází patentovaný esenciální olej, jenž je účinnou složkou Lavekanu®. Pořídíte ho v lékárně bez lékařského receptu. Stačí jedna tobolka denně, ideálně večer před spaním.

Provedené klinické studie ukazují, že Lavekan®:

Více na www.lavekan.cz.

Lavekan 80 mg měkké tobolky je přípravek s obsahem levandulové silice k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Publikováno na: