„Psí dech“ není normální. Zápach může upozorňovat na nemoc

Nebezpečné bakterie mají pré

Teda, to je síla… Vycenil váš pes zuby a s tím se na vás vyvalil nepříjemný zápach? Pokud si říkáte, vždyť je to pes, u něj je to normální, pak jste na omylu. Zápach způsobují nahromaděné bakterie, které se v ústní dutině usadily v souvislosti s nedostatečnou zubní hygienou. Pokud se zápach neřeší, může způsobit problémy s dásněmi nebo paradontózu. Přetrvávající potíže vedou k ústupu dásní, úbytku kostí kolem zubů nebo k jejich vypadávání. Psí chrup ohrožuje stejně jako ten náš také zubní plak a zubní kámen.

Čistěte po výměně mléčných zubů

Začít s ústní hygienou byste měli po výměně mléčného chrupu za trvalý, která nastává mezi 2. a 7. měsícem života pejska. Sledujte, jak probíhá – někdy bez problémů a téměř bez povšimnutí, někdy ji ale provází bolest, nevolnost a zvracení. V tomto období má pes neustálou potřebu něco kousat, dopřejte mu proto hračky podporující výměnu chrupu. Problém nastává, když mléčný chrup neustoupí. Trvalý zub pak roste nesprávným směrem. Mléčný chrup následně musí vytrhnout odborník.

8 z 10 mazlíčků trápí zuby

Až 80 % domácích mazlíčků ve středním věku trápí problémy se zuby. Předcházet by jim měla právě každodenní péče. Možná vás ale představa, jak se svému psovi snažíte nacpat kartáček do tlamy, děsí. Ne každý pes si nechá na zuby sáhnout, a to obzvlášť, pokud na to už odmala není zvyklý. Naštěstí existuje i příjemné řešení.

Pochoutka, která vyčistí zuby sama

Pokud chcete, aby čištění zubů proběhlo bez starostí, vyzkoušejte pochoutku Dentalife Daily Oral Care. Tato pochoutka má speciální měkkou pórovitou texturu, která omezuje tvorbu zubního kamene a zubního plaku a zároveň je šetrná k dásním. Čištění zubů je pro psa velmi příjemné. Během toho, co si na tyčince pochutnává, se mu zuby vyčistí, aniž by to tušil. Pochoutka se dokáže postarat i o špatně dostupné zadní zuby. Její tvar, velikost a struktura mimo jiné napomáhají ke snižování tvorby zubního kamene. Pochoutka díky obsahu vitaminu D posiluje zuby. Navíc je bez umělých barviv, aromat nebo chemie a může se pochlubit nízkým obsahem tuku.

Minuta žvýkání = minuta čištění

Nová řada produktů Dentalife ActivFresh neutralizuje bakterie způsobující zápach z tlamy. Na rozdíl od snahy zápach zamaskovat řeší jeho příčinu. Obsažené látky jako spirulina a med slouží jako antioxidant, posilují imunitu psa a bojují proti bakteriím. Tyčinky mají 9 odlišných zakřivení k masírování dásní a stejně jako základní řada Dentalife Daily Oral Care tak i Dentalife ActivFresh jsou dostupné ve třech velikostech. K účinnému čištění stačí jedna tyčinka denně. Každá minuta žvýkání se pak rovná jedné minutě čištění zubů. Nepodceňte zdraví zubů vašeho pejska a dopřejte mu příjemnou a chutnou každodenní hygienu.

Publikováno na: