Malta jako ideální jarní dovolená: Slunce, pláže a bohatá historie

Malta se může pochlubit příznivým subtropickým podnebím. Jarní počasí je tu velmi příjemné, teplota se pohybuje kolem 20 stupňů. Užít si v tuto dobu můžete moře, opalování i relaxaci na plážích. Pokud dáváte ale přednost vyšším teplotám, můžete sem zamířit v letních měsících. 

Oceněné pláže

Malta je známá pro své překrásné pláže – řada z nich získala status Modré vlajky. Jde o ocenění zaručující kvalitu pláže, čistotu vody, nabídku služeb a také bezbariérový přístup. Malta je díky skalnatému pobřeží a průzračné vodě ideální také pro ty, kdo se rádi potápí. Pod hladinou je čeká úchvatná fauna i flóra a také několik podmořských jeskyní.

Ostrovní země nabízí řadu vyžití – vodní parky, sportoviště na plážích, speciální dráhy pro plavce nebo třeba vodní skútry. Dovolená na Maltě je ideální pro mladé páry, starší lidi, ale i pro rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou v průběhu roku přichystané desítky akcí – hudebních a sportovních, představení nebo karnevaly. Celá rodina se může vydat i do interaktivních muzeí či zábavních parků.

Unikátní stavby a místní kuchyně

Malta je místem, které vás pohltí svou historickou atmosférou. Místní dějiny sahají až do doby kamenné. Turisté tu můžou vidět jedny z největších megalitických staveb na světě. Památky jako chrám Gagar Qim a Mnajdra jsou téměř 5 tisíc let staré, jsou tedy starší než egyptské pyramidy. Právě proto, že se tu zachovaly historické památky, si Maltu vybral známý seriál Game of Thrones jako lokaci pro své natáčení.


Malta Tourism Authority

Pokud chcete blíže poznat místní kulturu, ochutnejte maltskou kuchyni plnou všemožných chutí a vůní. Mezi typická jídla patří pastizzi (plněné pečivo) nebo třeba fenek (králík pečený s česnekem a bylinkami).

3 ostrovy, které musíte navštívit

Tato malá ostrovní země ve Středozemním moři se dělí na tři ostrovy: Maltu, Gozo a Comino. Malta je největší ostrov souostroví. Hlavní město Valletta je kulturním a historickým centrem. Malta nabízí také nejkrásnější pláž Golden Bay, řadu turistických atrakcí a obchodů. Za navštívení stojí také město plné památek Mdina přezdívané jako Tiché město. Ticho a klid najdete také na ostrově Gozo. Ten je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Pokud máte rádi krásnou přírodu, pak vás určitě potěší nejmenší ostrov v souostroví Comino.

Malta Tourism Authority

Výhodné ceny

Od března se na Maltu dostanete přímým letem z Prahy se společností Airmalta, která aktuálně nabízí speciální cenu již od 3 870 Kč. Cena zahrnuje příruční zavazadlo ve váhovém limitu do 10 kg. Let trvá pouze 2,5 hodiny.


Malta Tourism AuthorityMalta Tourism Authority


Publikováno na: