Jarní dovolená za výhodnou cenu? Teď je ideální čas vyrazit na Maltu

Souostroví Malta se skládá ze tří obydlených a tří neobydlených ostrovů. Za návštěvu stojí jeden ze tří hlavních ostrovů Gozo. Tento malý ostrov si můžete prohlédnout z pevnosti ve městě Victoria.

Starší než egyptské pyramidy

Gozo má svou specifickou energii. Na rozdíl od Malty je více venkovské a rustikální. Mísí se tu moderní prvky s historickými. Právě na tomto ostrově najdete ohromující megalitické chrámy, které jsou starší než egyptské pyramidy. Vystavěny byly před 6 000 lety.

Gozo je výrazně klidnějším místem než Malta. Pokud si tedy potřebujete odpočinout od městského ruchu, tady se zrelaxujete jako nikde jinde. Vesnice tu od sebe oddělují vinice, olivové háje a políčka. Najdete zde i více pláží, volné přírody a také množství památek. Na ostrov se dostanete z ostrova Malta trajektem za pouhých 25 minut.


Malta Tourism Authority

Skvělá místní kuchyně

Na své si přijdou i požitkáři a gurmáni. Maltská kuchyně je plná všemožných chutí a vůní. V průběhu historie ji totiž ovlivňovaly různé země. Cítit v ní jsou jasné středomořské vlivy. Pokud chcete ochutnat typickou maltskou kuchyni, navštivte jeden z malých vesnických barů. Ostrov Gozo je k tomu ideální.

Potápění v průzračném moři

V průzračné vodě v okolí ostrova Malta se nachází více než 70 potápěčských lokalit. Skalnaté pobřeží ostrova Malta se chlubí množstvím útesů a podvodních jeskyní. Asi nejznámějším místem k potápění je Blue Hole na ostrově Gozo. Jde o vertikální podvodní komín s jeskyní. Místo se nachází poblíž dnes již spadlého skalního útvaru Azurové okno.

Nenechte si ujít ani jedno z nejkrásnějších míst ostrovního státu. Mezi Maltou a Gozem se nachází ostrůvek Comino. Známý je především pro tyrkysově modrou vodu v Modré laguně a také díky množství malých fjordů.

Malta Tourism Authority

Výhodné ceny

Od března se na Maltu dostanete přímým letem z Prahy se společností Airmalta, která aktuálně nabízí speciální cenu již od 3 870 Kč. Cena zahrnuje příruční zavazadlo ve váhovém limitu do 10 kg. Let trvá pouze 2,5 hodiny.

Malta Tourism Authority

Malta Tourism Authority

Publikováno na: