Plánujete letní dovolenou? Vydejte se na Krétu a poznejte nejkrásnější letoviska v okolí Heraklionu!

Skaleta

Obrovskou předností tohoto letoviska, rozkládajícího se 70 km od letiště Heraklion, je dlouhá písčitá pláž. Táhne se až k východní části města Rethymno, které každopádně stojí za návštěvu. Skaleta se rozprostírá v relativně rovné oblasti, zástavba je převážně velmi nízká. Všude spatříte trávníky a desítky vysokých palem. Nudit se nebudete – je zde mnoho taveren, obchodů, barů i diskoték.

Gouves

Klidné středisko situované 17 km od letiště navazuje na vesničku, jejíž okolí je dosud zemědělsky obhospodařované. Najdete tu supermarkety, taverny i bary. Hlavní devizou jsou písčité i oblázkové pláže, na nichž lze provozovat rozličné vodní sporty. V půli cesty do sousedního letoviska Kokkini Hani se nachází populární turistická atrakce – Krétské akvárium.

Hersonissos

Máte v plánu se přes den koupat, slunit či sportovat na menších, vesměs písčitých plážích a večer se pořádně pobavit? V tom případě zvolte největší centrum zábavy v celé oblasti. Hersonissos je plný obchodů, taveren, restaurací, barů, kaváren i diskoték. Poznávacím znamením letoviska je malý, původem římský přístav. Jízda z letiště do centra Hersonissosu trvá asi tak čtvrt hodiny!

Matala

Zatímco Skaleta, Gouves a Hersonissos leží na severním pobřeží, ozdobou jižního je proslulá Matala. Cesta z letiště sice obnáší 66 km, ale nebudete litovat. Zdejší pláž je unikátní díky skále připomínající ementál. A to nejen tvarem, ale také „dírami“. Jedná se o katakomby, ručně vytesané již v neolitu a časem zdokonalené Římany. Na přelomu 60. a 70. let minulého století v nich přebývali členové hnutí hippies.

Žhavý tip na závěr!

Váháte, kterému letovisku dát přednost? Třeba vás navnadí následující tip. „V nabídce máme spoustu hotelů v atraktivních lokalitách. Zejména rodinám s dětmi se zavděčí komfortní hotel Rethymno Mare Royal & Waterpark. Naši klienti se mohou těšit na koncept all inclusive, několik bazénů pro dospělé a bazén pro děti, aquapark, krásnou zahradu, dvě restaurace, čtyři bary, kavárnu, minimarket či wi-fi zdarma. Veřejná písčito-oblázková pláž je vzdálena pouhých 200 metrů,“ prozradila Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Publikováno na: