Jak správně koupat malé děti bez podráždění jejich citlivé pokožky?

1. Používejte jemné a vhodné produkty

Použití správných produktů je klíčové pro zachování zdravé pokožky dítěte. Vyhněte se mycí kosmetice, která obsahuje silné chemikálie, barviva a parfémové látky. Místo toho zvolte produkty na koupání speciálně navržené pro děti, které jsou mnohem šetrnější a neobsahují agresivní látky.

2. Kontrolujte teplotu vody

Voda by neměla být moc horká. Ideální teplota by se měla pohybovat kolem 37 °C. Vyšší stupeň může vysušit pokožku.

3. Nastavte si limit na 10–15 minut

I když je dovádění v pěně zábavné, nepřehánějte to s dobou strávenou ve vodě a omezte ji na 10–15 minut. Příliš dlouhé mytí může narušit kožní bariéru a způsobit podráždění pokožky.

4. Již odmala pěstujte krásné vlásky

Při mytí vlasů vždy sáhněte po dětském šamponu s přírodním složením. Docílíte tak nejen zdravých a lesklých vlásků, ale předejde i svědění vlasové pokožky. Pokud máte větší dítko s delšími vlásky, nezapomeňte na používání vlasového balzámu, který pak usnadní rozčesávání.

5. Pečlivě dítě osušte

Po koupání je také důležité dítě dobře osušit. Mějte proto připravenou čistou suchou osušku, do které dítě po vyndání z vany ihned zabalíte.

6. Dostatečně hydratujte kůži

Používáním hydratačních krémů po koupání pomůžete udržet pokožku dítěte hydratovanou a chráněnou. Vybírejte opět takové krémy, které jsou určené přímo pro děti.

Náš tip na závěr:

Zpestřete si koupací rituál se značkou SauBär. V jejím portfoliu naleznete celou řadu produktů vyrobených z přírodních složek, které jsou šetrné k pokožce těch nejmenších. Nemusíte se proto bát, že by vaše dítě bylo vystaveno škodlivým vlivům.

Publikováno na: